کنسرت گروه نوشه برگزار شد

0

موسیقی فارس_سارا تقی نژاد: ساعت ۲ بعدازظهر روز جمعه ۱۷آبان ماه، جلوی در ورودی تالار وحدت صفی طولانی دیده می شد، از بانوانی که در انتظار بررسی بلیت های کنسرت گروه نوشه بودند.

سالن اجرای تالار وحدت مملو از بانوانی بود که حضورشان به منزله حمایت تمام قد از موسیقی بانوان است. این زنان تنها برای شرکت در کنسرت به تالار وحدت نیامده بودند، بلکه برای پا گرفتن نهال نو رسیده موسیقی زنان و مشخصا حمایت از گروه نوشه حضور پیدا کرده بودند.

نیوشا بریمانی سرپرست نوشه در مصاحبه‌ای که پیش از کنسرت انجام داده، از غافلگیری‌های ویژه گروه در این کنسرت سخن به میان آورده بود. ما نیز در انتظار این غافلگیری ها، با شور و هیجان و در کنار سایر بانوان به تماشا نشستیم.

کنسرت با اجرای گروه حرکت مهرگان به سرپرستی “مهرنوش مهرین‌فر” آغاز شد. سپس “پگاه بزرگ”خواننده کلاسیک به اجرا پرداخت.

گروه لیان نیز در این برنامه هیجان انگیز، گروه نوشه را همراهی می‌نمود. لیان نیز با سرپرستی عسل ملک زاده در این برنامه حضور داشت که اتفاقا نوازنده پرکاشن گروه نوشه نیز هست. در ادامه آن‌ها به اجرای قطعات فولکلور بوشهری و بندری پرداختند.

طراحی های مختلف لباس خوانندگان -که در هر اجرا تغییر می‌کرد- و ترکیب نور و رنگ های شاد، صحنه اجرای گروه را چشم نوازتر و زیباتر کرده بود.

سپس گروه نوشه به روی صحنه آمدند و و از غافلگیری ویژه خود رونمایی کردند که شامل دو قطعه آهنگ “قرص قمر” و “عاشقم کرده” از بهنام بانی بود که توسط فروع فضلی، پگاه بزرگ، و شهره خیری اجرا شد.

بعد از این دو اجرا نیوشا بریمانی از بهنام بانی بابت همکاری با گروه بانوان نوشه تشکر کرد و از بهار بانی (خواهر بهنام بانی) که در سالن حضور داشت تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است به ترتیب گروه حرکات نمایشی مهرگان در بین هر اجرا گروه نوشه، برنامه خود را اجرا می‌کردند. شهره خیری نیز دو قطعه به زبان‌های آذری و انگلیسی را اجرا کرد.

نیوشا بریمانی به معرفی مهمانان ویژه خود پرداخت که مرجانه گلچین و حدیثه تهرانی بازیگر سینما و تلویزیون و آذر هاشمی بازرس خانه موسیقی بودند که توسط حضار مورد تشویق قرار گرفتند.

سپس نیوشا بریمانی یکی از قطعات را تقدیم به دوست و حامی خود مرحوم نیکی حدادی کرد. این قطعه توسط فروغ فضلی اجرا شد.

در پایان گروه نوشه بابت استقبال کم‌نظیر بانوان از کنسرت خود تشکر و قدردانی کردند و همچنین از حضار درخواست کردند که به دلیل این که موسیقی بانوان محجور مانده، افراد حاضر در کنسرت تبلیغ گروه موسیقی بانوان را به عهده بگیرند.

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید