برنامه برگزاری کنسرت‌های آنلاین اعلام شد +عکس

0

موسیقی فارس: دفتر موسیقی وزارت ارشاد اسلامی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد؛ برگزاری کنسرت ها به صورت آنلاین از سر گرفته می‌شود.

شهرداری تهران برای رودر رویی و مقابله با روزهای سخت کرونایی اقدام به برگزاری آنلاین کنسرت توسط خوانندگان کرده است.

در این اقدام که بامحوریت موسیقی صورت گرفته است، نام برنامه از «نوروزگاه» به «نوروزخانه» تغییر یافته و به مدت 15 شب در قالب کنسرت آنلاین برگزار خواهد شد.

به گزارش معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، با توجه به اینکه امسال آخرین نوروز صده بوده و سال آینده اولین نوروز صده جدید است. برنامه‌های معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران قرار بود در کل سال 1399 و 1400 ادامه داشته باشد.

این معاونت براساس مطالعات و مباحث علمی، بر آن بود تا مردم در ایام نوروز از خانه‌هایشان بیرون بیایند، در فضای شهری با هم مراوده داشته باشند و با زیبایی‌های شهرشان بیشتر ارتباط بگیرند. اما به دلیل شرایط خاص ایجاد شده و قرنطینه‌های خانگی رویکرد این نهاد به کلی تغییر یافت.

بنابراین امسال علیرغم سال‌های گذشته اجرای برنامه نوروزگاه میسر نشد و برای جبران بخش کوچکی از کسالت مردمی که مجبورند در خانه بمانند، این برنامه به عنوان «نوروزخانه» تغییر یافت.

یکی از محوری‌ترین موضوعات این فعالیت موسیقی است. که سعی شد از ژانرهای مختلفی بوده و همگی به نوعی زیر چتر موسیقی تهران جمع می‌شوند.

همچنین با رایزنی ای که با محسن چاوشی توسط معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران صورت گرفت، تک قطعه ای توسط وی تولید شد و با عنوان «شرح الف» در لیست انتشار قرار گرفت.نام این قطعه برگرفته از کتابی از شمس تبریزی است با شعر و ملودی محسن چاووشی و تنظیم خودش ساخته شده است.

این اقدام در همکاری دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  با شهرداری تهران  برای مخاطبان موسیقی کرده صورت گرفته  است. اولین برنامه نیز امشب، ۸فروردین اجرا می شود. این کنسرت ها که تحت عنوان “ویژه برنامه نوروزخانه” برنامه ریزی شده است با هماهنگی شهرداری تهران، در برج میلاد و برای صندلی های خالی برگزار می شوند. علاقه مندان می توانند طبق برنامه اعلام شده، راس ساعت ۲۱ هرشب و از طریق سایت www.TVA.ir اقدام به تماشای اجرای خوانندگان محبوبشان کنند.

برنامه کنسرت های آنلاین (بخش اول)

برنامه کنسرت های آنلاین (بخش دوم)

برنامه کنسرت های آنلاین:
امید حاجیلی (۸ فروردین)
مهدی جهانی (۹ فروردین)
روزبه بمانی (۱۰ فروردین)
گروه استاد اسداللهی (۱۱ فروردین)
رضا یزدانی (۱۲ فروردین)
گروه رستاک (۱۳ فروردین)
حمید عسگری (۱۴ فروردین)
گروه گیل و آمارد _ ناصروحدتی _ (۱۵ فروردین)
مهدی یغمایی (۱۶ فروردین)
گروه ژوانا _سعدالله نصیری _ (۱۷ فروردین)
حمید حامی (۱۸ فروردین)
لیان بوشهر (۱۹ فروردین)
سینا سرلک (۲۰ فروردین)
اشوان _اشکان خدابنده لو _ (۲۱ فروردین)

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید