حمله بی سابقه انیو موریکونه به تارانتینو؛

موریکونه: تارانتینو فردی احمق و فیلم هایش مشتی آشغال است!

0

موسیقی فارس-پریسا حسین پور: در دو روز گذشته بسیاری از رسانه ها به نقل از یک نشریه آلمانی سخنان تندی را از زبان انیو موریکونه؛ آهنگساز یه نام ایتالیایی، به کوئیتین تارانتینو کارگردان و فیلمنامه نویس مشهور هالیوود نسبت داده اند.
به نقل از این منبع آلمانی، موریکونه آهنگساز برنده جایزه اسکار و سازنده موسیقی متن فیلم های ماندگاری چون خوب، بد، زشت و روزی روزگاری در غرب در تازه ترین مصاحبه خود با این نشریه ضمن اظهار نظری تند راجع به تارانتینو، وی را فردی احمق و فیلم هایش را مشتی آشغال دانست!

موریکونه که به تازگی تولد ۹۰ سالگی اش را جشن گرفته درباره این کارگردان به نام سینمای هالیوود می گوید: این مرد یک احمق است. او صرفا از دیگران دزدی می کند و سپس مشتی ایده دزدی را سرهم بندی می کند.در کارهای او به هیچ وجه نوآوری به چشم نمی خورد.اساساً تارانتینو کارگردان به حساب نمی‌آید و با بزرگان هالیوود هم چون جان هیوستون، آلفرد هیچکاک یا بیلی وایلدر قابل مقایسه نیست.آن‌ها واقعا بزرگ بودند.اما تارانتینو صرفاً مشتی ایده بنجل را به کار می‌گیرد.

این اظهار نظرات جنجالی در حالی انجام گرفته که موریکونه و تارانتینو پیش از چندین بار با یکدیگر و در فیلم هایی چون بیل را بکش، حرامزاده های لعنتی و جنگجوی زنجیر گسیخته همکاری داشته اند و موریکونه بخاطر ساخت موسیقی فیلم هشت نفرت انگیز (The eight hateful) جایزه اسکار بهترین موسیقی فیلم را در سال ۲۰۱۵ از آن خود کرده.

لازم به ذکر است این نخستین باری نیست که موریکونه پیکان تیز انتقاد را به سوی تارانتینو می گیرد.او در سال ۲۰۱۳ نیز پس از همکاری با تارانتینو در پروژه جنگجوی زنجیر گسیخته عنوان کرده بود که دیگر در هیچ فیلمی با تارانتینو همکاری نخواهد کرد.چون او از موسیقی ها در فیلم هایش بدون انسجام استفاده می کند.اظهاراتی که چندی بعد توسط شخص موریکونه به کلی تکذیب شد.

تکذیب این اظهارات از طرف موریکونه!
موریکونه: به وکیلم سپردم که در این باره کار مناسب را انجام دهد.

و اما انیو موریکونه در واکنش به ادعای منبع آلمانی پیرامون حمله به تارانتینو ضمن تکذیب این گفته ها از جانب خودش اعلام کرد هیچ گاه آن سخنان منفی را درباره تارانتینو به زبان نیاورده است.

وی در این باره می گوید: سخنانی بسیار منفی درباره تارانتینو و آکادمی اسکار به نقل از من در نشریه آلمانی منتشر شده است.من هیچ گاه سخنی منفی درباره آکادمی یا کوئنتین و فیلم‌هایش بر زبان نیاورده‌ام.چه رسد به اینکه فیلم‌های او را آشغال بنامم.من به وکیلم سپردم که در این باره کار مناسب را انجام دهد.

منبع: اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید