بررسی مجدد شکایت شجریان از صدا و سیما

0

موزیک فارس_سهند اینانلو: وکیل مدافع محمدرضا شجریان در گفتگویی با خبرگزاری ایرنا گفت: شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر تهران به ریاست قاضی مسعودی، دوم شهریور امسال به درخواست تجدیدنظر شکایت محمدرضا شجریان از تلویزیون ایران رسیدگی می‌کند.
پیشتر دادگاه موردنظر شکایت را نپذیرفته و گفته شده بود که پخش آثار آقای شجریان از رسانه ملی باعث محبوبیت بیشتر ایشان شده است!
آقاسی درباره دادگاه بدوی گفته است که رای قاضی این بوده که صدا و سیما کار بدی نکرده و شاید پخش آثار حتی به نفع آقای شجریان هم بوده است. وی در ادامه چنین افزوده: هیچکدام از دلایل ما مورد توجه دادگاه قرار نگرفت و شعبه دادگاه حکم خود مبنی بر رد شکایت را صادر و اعلام کرد پخش آثار موکل در صدا و سیما، موجب شهرت وی شده و به زیان او نبوده است.

آقای آقاسی ابراز امیدواری کرد در مرحله تجدیدنظر با دقت بیشتری این شکایت مورد بررسی قرار گیرد تا حکمی عادلانه صادر شود.
محمدرضا آقاسی در ارتباط با حکم دادگاه بدوی نیز گفت: این رأی باید نقض شود و گرنه پیام بدی برای هنرمندان دارد مبنی بر اینکه صدا و سیما از این به بعد می‌تواند آثار هنرمندان را که وقت و هزینه صرف آثارشان می‌کنند، بدون موافقت صاحب اثر پخش کند.”
یکی از معضلاتی که جامعه هنری ایران با آن مواجه است عدم رعایت قانون کپی رایت است. البته بارها در سیمای جمهوری اسلامی ایران شاهد پخش تیزرهایی بوده ایم که خرید و فروش غیرقانونی آثار هنری را تقبیح کرده، اما متاسفانه رویکرد دوگانه ای در ارتباط با آثار مورد استفاده خودش در پیش گرفته است که برای توجیه آن، چنین احکام عجیبی کارساز نخواهد بود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید