به رهبری دارا مورگن و علی رهبری

آلبوم «پژواک پارسی» منتشر شد

0

موسیقی فارس-آلبوم «پژواک پارسی» توسط نشر ناکسوس منتشر شد.

آلبوم «پژواک پارسی» به آهنگسازی امیرمهیار تفرشی‌پور از سوی نشر بین‌المللی ناکسوس منتشر و روز جمعه ١١اسفند در فرهنگسرای نیاوران با حضور اساتید موسیقى رونمایی شد.

به گزارش موسیقی فارس، این برنامه با پیام صوتی پروفسور هرمز فرهت موسیقیدان برجسته ایرانی درباره این آلبوم و نظر تخصصی ایشان درباره آهنگسازی دشوار و در نهایت تخصص در خلق کنسرتو برای هارپ آغاز شد.

سپس سیدعباس سجادی مدیر فرهنگسرای نیاوران از خلق این اثر و بازگشت امیر مهیار تفرشی پور بعد از پایان تحصیلات به ایران برای تقویت موسیقی کشور و انتقال دانش و تجربیات ارزشمند او به نسل جوان و خلق این آلبوم جهت معرفی موسیقی ایران به جهانیان تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه تفرشی پور به بیان توضیحاتی در ارتباط با شیوه خلق این آلبوم و مراحل تمرینات و ضبط این اثر پرداخت. همچنین آای یسپا لوتزهوفت (مدیر هنری آنسامبل آتلاس در کپنهاگ) به نقد و بررسی این آلبوم پرداخت و در سخنان خود با اشاره به توانایی و دید وسیع آهنگساز در سبک‌های گوناگون را عنوان کرد و  آمیختگی صحیح موسیقی ایرانی و موسیقی مدرن را از ویژگی‌های منحصر به فرد این آلبوم نام برد.

او در پایان از اجرای یکی از آثار این آلبوم همرای با آنسامبل آتلاس در ماه اکتبر و سفارش ساخت اثری برای تولد صد سالگی آهنگساز مشهور دانمارکی نیلس ویگو بنتسون در سال ٢٠١٩ خبر داد.

در این مراسم همچنین پیام‌هایی از استاد آهنگسازی امیرمهیار تفرشی پور پروفسور کرستنسن و سولیست کنسرتو هارپ خانم گابریلا دالولیو پخش شد. آلبوم پژواک پارسى شامل کنسرتو برای هارپ و ارکستر و چندین اثر دیگر است. رهبری این آلبوم را دارا مورگن و علی رهبری (رهبر بین المللی ایرانی) همراه با ارکستر مجلسی انگلستان به عهده داشته‌اند.

منبع: فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید