با اجرای برترین آثار دهه 70

کنسرت پژواک‌زمان  برگزار می‌شود

0

موسیقی فارس-کنسرت «پژواک‌زمان» با اجرای منتخبی از برترین و به یادماندنی‌ترین آثار دهه 1970 توسط «گروه مجید امیری» به‌روی صحنه خواهد رفت. این کنسرت از ساعت 8 شب 19 اسفند در سالن پردیس تئاتر شهرزاد برگزار خواهد شد.

به گزارش موسیقی فارس، در این اجرا نوازنده‌های شناخته‌شده و باسابقه‌ای از ژانرهای مختلف موسیقی چون راک، جز، بلوز و پاپ گرد هم آمده‌اند و مجید امیری را در برگزاری این کنسرت همراهی خواهند کرد. مجید امیری، فعالیت‌های متعدد و متنوعی در داخل و خارج کشور به عنوان نوازنده گیتار و سرپرست گروه در کارنامه خود دارد. این فعالیت ها، همکاری در گروه های راک و برخی از شناخته شده‌ترین خوانندگان پاپ ایرانی را شامل می شود. در این اجرا «علی کسمایی»، که در کارنامه‌اش از اجرای برخی از فاخرترین آریاهای اُپرا تا  آثار جَز استاندارد و راک را روی صحنه هایی چون تالار رودکی و برج میلاد برده، به عنوان خواننده اصلی حضور دارد.

«عبدی اوحدی» نوازنده گیتار، علاوه بر نوازندگی، دیگر خواننده‌ای است که در این اجرا حضور دارد. اوحدی علاوه بر اجری موسیقی، آهنگ‌سازی و صداگذاری برای چند فیلم کوتاه و انیمیشن را نیز عهده دار بوده.

در سازهای کلاویه‌ای «محمدعلی پورخصالیان»، نوازنده با سابقه کیبورد و سینتی‌سایزر که بیشتر به عنوان آهنگ ساز و طراح صدا شناخته می‌شود، گروه را همراهی کرده و همچنین به عنوان هم‌خوان حضور دارد.

«یاشار مجتهدزاده»، نوازنده درامز که بخش زیادی از فعالیت‌هایش در سبک موسیقی هارد راک قرار می‌گیرد، نبض ریتمیک این گروه را به عهده دارد. «محمد محمدلو» نوازنده گیتار باس در این گروه مجتهدزاده را در بخش بستر ریتمیک همراهی می‌کند. شایان ذکر است «سپهر ارشاد» نوازنده چیره‌دست ویلون به عنوان نوازنده مهمان در این اجرا حضور خواهد داشت.

مجید امیری درباره این پروژه می گوید: « دهه 70 برای اکثر علاقه‌مندان موسیقی دهه‌ای ویژه است. چرا که بسیاری از گروه‌هایی که حتی پیش از این دهه فعالیت داشتند، در دهه 70 بهترین آثار خود را ارائه کرده‌اند.»

او با اشاره به این که در این اجرا سعی شده تا مجموعه‌ای از شاخص ترین آثار موسیقی دهه 70 انتخاب و ارائه شود می‌افزاید: « در این پروژه برای چیدمان و انتخاب آهنگ‌های برتر دهه 70 زمان زیادی را به فکر کردن اختصاص دادیم و تمرین‌های گروهی را با مجموعه پرتعدادی از بهترین آهنگ‌های دهه 70 از سبک‌های گوناگون و جذاب این دهه انجام دادیم که با در نظر گرفتن محدوده زمانی برای اجرای زنده در هر سانس، هرچند تعداد زیادتری از آهنگ‌ها را تمرین کردیم، بهترین‌های بهترین‌ها را از همان فهرست بلند بالای آثار ارزشمند دهه 70 ارائه خواهیم کرد.»

محمدعلی پورخصالیان، نوازنده کیبورد در ادامه صحبت‌های امیری می‌افزاید: « یکی از خصوصیات دهه 70 تنوع موسیقایی و فراغ‌بال آهنگ‌سازان برای انواع آزمون و خطاها بوده به طوری که موسیقی این دهه موسیقی رنگارنگی است. دهه 70 از منظر تنظیم استودیویی و اجرای زنده هم از دهه‌های جذاب تاریخ موسیقی معاصر است چرا که درست در این دهه تغییر فناوری آنالوگ به دیجیتال رخ داده. حتی آهنگ‌های شاخصی که در دهه‌های پیش از 70 ساخته و منتشر شده، در این دهه با تنظیم های جذابی دوباره منتشر شده که تعدادی از همین آهنگ‌ها هم در این پروژه آورده شده است.»

مجید امیری در باره انتخاب اعضای گروه می‌گوید: انتخاب اعضای گروه با طرافت زیادی انجام‌گرفته. اولا چون دهه 70 دهه‌ای با تنوع موسیقایی زیاد است، از نوازنده‌هایی که آن ها هم قابلیت‌های نوازندگی در ژانرهای مختلف را دارند برای این پروژه دعوت به همکاری شده. خصوصا آشنایی با محمدعلی پورخصالیان که تسلط زیادی بر صدا سازی با فناوری آنالوگ و دیجیتال دارد خیلی به فضاسازی حال و هوای دهه 70 کمک کرده. هرچند باید اضافه کنم در اجرای این کنسرت، هرکدام از اعضای گروه آورده‌ای موسیقایی به مجموعه آهنگ‌ها دارد و ما سعی کردیم که آورده‌های خودمان را هم در آهنگ‌ها اعمال کنیم که نتیجه از نظر من خیلی رضایت بخش است. امیدوارم با حضور در کنسرت همین رضایت را هم با مخاطبانمان تجربه کنیم.»

از نکات قابل‌توجه این اجرا، می‌توان به حضور و اجرای پرفورمنس حبیب بحرینی اشاره کرد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید