توضیحات پری ملکی درباره کنسرت جدید گروه خنیا

0

پری ملکی خواننده موسیقی بانوان می‌گوید با وجود گذشت زمان زیادی از برگزاری کنسرت برای بانوان باید قدم جدیدی در این راه برداشته شود تا راه بازتر شود.

پری ملکی خواننده و سرپرست گروه موسیقی خنیا درباره آخرین فعالیت‌های خود به هنرآنلاین توضیح داد: روزهای 20 و 21 آذرماه اجرایی متفاوت را با گروه خنیا در تالار وحدت خواهیم داشت که عنوان آن را “نرود ز دلم هرگز، یادمان ایرج تیمورتاش” انتخاب کرده‌ایم و به‌صورت هم‌نوازی و هم‌خوانی اجرا خواهیم داشت.

او ادامه داد: همان‌طور که از نام این کنسرت پیداست برنامه‌ای برای بزرگداشت و بازخوانی آثار ایرج تیمورتاش ترانه‌سرای دهه سی و چهل شمسی اختصاص دارد و تنظیم قطعات آن را پیمان خازنی انجام داده است. ایرج تیمورتاش ترانه‌سرای آثار مشهور و ماندگاری از خوانندگان و آهنگسازان دهه‌های سی و چهل است که از مرور زندگی و معرفی آثار او غفلت شده است. این هنرمند از ترانه‌سرایان فعال رادیو بود و با همکاری بسیاری از هنرمندان مشهور عصر خود، آثار ماندگاری را به تاریخ موسیقی ایران هدیه کرد.

او تأکید کرد: همچنین هم‌زمان با این کنسرت از کتابی با نام ” ترانه‌های تیمورتاش، زندگی و زمانه ایرج تیمورتاش” نوشته امید ایرانمهر که از سوی انتشارات خط و طرح منتشر شده، رونمایی خواهد شد.

ملکی در پایان گفت: در این روزگار با گذشت زمان زیادی از برگزاری کنسرت برای بانوان، به نظر من باید قدم جدیدی در این راه برداشته شود تا راه بازتر شود. شاید این قدم فعلاً شامل این شود که صرفاً هم‌خوانی با صدای آقایان باشد که به نظرم هیچ اشکالی ندارد، چرا که حداقل با نقد شدن از سوی مردم و رسانه‌ها، عکس‌برداری و فیلمبرداری، حاصلی از آن می‌ماند. بنابراین هم‌خوانی می‌تواند قدم بعدی باشد.

کریم قربانی ویولنسل، پیام سوری پیانو، بامداد ملکی تنبک، بهرنگ آزاده ویولن، مرضیه رحیم‌زاده سنتور، امید توفیقی عود، روزبه بهاری ویولن، صدای همخوانان نیز با همراهی پری ملکی، مینا فرخنیا، مهسا گلمحمدی و عرفان پورنقیبی اعضای گروه “خنیا” در این کنسرت را تشکیل می‌دهند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید