پرواز همای: اپرای حلاج تمدید شد

0

موزیک فارس_پانیذ رحیمی: پرواز همای نویسنده، کارگردان، آهنگساز و خواننده اپرای حلاج، دیروز از تمدید اجرای این اثر در کاخ نیاوران تهران(۹ مرداد) خبر داد.
وی با انتشار عکسی از این اجرا، خلاصه ای از  داستان اپرای حلاج را به مخاطبان ارائه داد و گفت : اواخر قرن دوم ادیب و سراینده ای بزرگ به نام حسین منصور حلاج مبارزه ای ملی و ایدئولوژیک و عارفانه را بر علیه خرافه ها و تندروی ها و فساد و نابرابری ها آغاز می کند که با خشم صوفیان و خلفای آن زمان بغداد دستگیر و هشت سال او را از زندانی به زندان دیگر انتقال و در پایان او را به اتهام دروغین ربوبیت محاکمه اش کردند و نخست دست هایش را بریدند و سپس پاهایش را و سپس زبانش را و در آخر به دار آویختند و پیکرش را بسوختند و خاکسترش را بر باد دادند.

لازم به ذکر است این اثر که بیش از پنجاه اجرا در سراسر کشور داشته بر اساس سروده هایی از پرواز همای، مولانا، عطار و حافظ می باشد.

اپرای حلاج همانطور که در صفحه شخصی همای نیز آمده؛ در محل کاخ نیاوران اجرا خواهد شد. و همچنین خرید آنلاین بلیت آن، هم اکنون از طریق سایت تیوال، سایت پرواز همای و همچنین اپلیکیشن آپ امکان پذیر است که لینک آن به شرح زیر می باشد:

https://www.tiwall.com/p/homay-hallaj4

https://parvazhomay.com/concerts/?item=homay-hallaj4

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید