توصیه های مراقبت از حنجره برای خوانندگان؛

سونامی سرطان در راه است

0

موسیقی فارس- پدرام امینی ابیانه: اصولا انسان موجودی است آهن پرست!

عاقبت اهن پرستي اين شد كه معلوم نيست بالاخره ما سوار خودرو هستيم، يا خودرو سوار ما !

الودگي بيش از حد اين روزهاي تهران كه مي گويند نزديك به 150يا180است اين معني را مي دهد كه كه شهری بمباران شيميايي شده باشد. هر جای دنیا اگرتا این حد، هوا آلودگی داشته باشد، آن شهر را تخلیه و خالی از سکنه می کنند.

به گفته مقامات مسول تا به حال 150نفر در اثر اين آلودگي ها فوت کرده اند و معلوم نيست چه سونامي سرطاني انتظار مارا مي كشد . درهرحال اين آلودگي و اين كثيفي هوا نتيجه خودخواهي و فرافكني ماست ،در حالی که هيچ كدام از ما مسوليت این آلودگی را نمي پذيريم و تقصیرها را به گردن یکدیگر مي اندازيم.

در اين ايام توصيه من به خواننده ها، صداپيشه ها و حتي همه مردم این است که دراین ايام که از آن به ایام هشداریاد می شود، خواننده بايد تمرين آواز و تمرين سلفژ را قطع كند. چون به دستگاه هاي تصفيه كننده هوا ،اعتمادي نيست.

بهترين كار داشتن چندين گلدان در اپارتمان است به خصوص كاكتوس كه مي گويند علاوه بر انرژی های منفی، اشعه های مضر حاصل از ابزار الکترونیکی اعم از موبایل، ماکرو ویو، اینترنت، مودم و آنتن های ماهواره و … راهم مي گيرد.

*نكته: سعي كنيد هواي منزل را با بخار آب اغشته كنيد، بخار آب به تنهایی كافي است . از ريختن اكاليپتوس و ساير خوشبوكننده ها خوداري كنيد زيرا اين ها خود آلرژی زا هستند وممكن است بعضي افراد به خود اكاليپتوس و دیگر خوشبوکننده ها حساسيت داشته باشند.

جوشاندن گشنيز همراه با ترب و استنشاق بخارآن نیز بسيار مفيد است. درايام آلودگي از كليه ورزش ها ، اعم از پياده روي، وزنه برداري، شنا و …جدا خوداري كنيد . زيرا به جاي اين كه اكسيژن دهي را به بدن خود زياد تر كنيد جذب مواد سمي از جمله سرب، منوكسيد كربن، مونوكسيد گوگرد و غيره در بدن اتان بيشتر مي شود و موجبات بيماري هاي زود هنگام مثل تنگي نفس وسكته را در كوتاه مدت فراهم مي كند و در دراز مدت منجر به سرطان خواهد شد.

از زدن كليه سازهاي سنتي اجتناب كنيد و فقط گيتار فلامينكو بزنيد.از پزشك متخصص بخواهيد حنجره شمارا لارندوزكپي كند يعني با آيينه كوچك داخل حنجره شمارا ببيندو معاینه کند زيرا ممكن است بدون اينكه متوجه شده باشيد دچار پوليپ صوتي شده باشيد و شناخت زودتر اين بيماري باعث مي شود كه بتوانيد زوتر ازرشد و گسترش آن جلوگيري كنيد.

همچنین از استفاده كليه مواد آلرژي خوداري كنيد از خوردن ميوه هاي سرخ مثل توت فرنگي ، گوجه، فلفل ها وانگورخوداري كنيد .روزي سه بار چوب دارچين ر را در دهان خود و به مدت يك ربع نگه داشته و سپس آن را دوربيندازيد. ماندن چوب دارچين در دهان باعث مي شود كه ويروس ها كشته شده و موجب التيام بيماري شود. در ضمن دارچین خوشبوكننده است . بستني ها نیز برخلاف انچه كه عموم فكر مي كنند براي حنجره مفيد هستند.ازخوردن غذاهاي ترش پرهيز كنيد. همگی مركبات براي صدا خوب هستند.تا مي توانيد پروتئين مصرف كنيد كه براي حنجره مفيد است. خوردن قهوه باعث خشك شدن تارهاي صوتي مي شود. دمنوش چهارتخمه براي صدا مفيد است و در اين روزها تا مي توانيد ميل كنيد. آويشن، شلغم ،زنجفيل وعسل مصرف كنيد و نهایتا در صورت امكان از شهرهاي آلوده خارج شويد.

 

شاخص آلودگی هوا

پدرام امینی ابیانه-فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید