همزمان با برگزاری کارگاه های رایگان در شهرستان ها؛

پویا سرایی در همکاری با محمد معتمدی آلبوم می دهد

0

موسیقی فارس-آزاده صادقی: پویا سرایی در خصوص همکاری خود با محمد معتمدی گفت: برنامه های همکاری من با محمد معتمدی قرار است طی یک خبررسانی ویژه و گسترده به سمع و نظر علاقه مندان به موسیقی برسد.
این نوازنده و پژوهشگر موسیقی با بیان این مطلب به موسیقی فارس گفت: درحال آماده کردن چند قطعه از سال قبل بودیم. چون محمد معتمدی خودش شخصا قصد دارد برنامه خاصی برای اطلاع رسانی از آلبوم داشته باشد، من به جزئیات اشاره ای نمیکنم تا دخالتی در این موضوع نکرده باشم.
وی افزود: این کارها ملودی های بسیار شیرین و دلنشینی هستند که هم اکنون در مرحله میکس قرار دارند. من تنظیم کننده آثار این آلبوم هستم. تاریخ دقیق انتشار آن هنوز مشخص نشده است ولی بزودی منتشر خواهد شد.
سرایی همچنین از برگزاری کارگاهی ویژه در دانشگاه هنر با حضور خود خبر داد و گفت: آموزش هایی که از دوره قاجار به ما رسیده است، متاسفانه محدود هستند و نیاز به استانداردسازی دارند. بخصوص در ارتباط با تشکیل گروههای امروزی، نوازندگانی که کنار هم جمع می شوند لازم است خیلی از اصول را بدانند. مثل نیاز به ضرب پا، شیوه نشستن پشت ساز، استفاده کردن یا نکردن از نت و …از اصولی است که دانستن آنها الزامی است.
دکتر سرایی همچنین تاکید کرد: این کارگاه تخصصی در سه بخش اصلی برگزار میشود؛ بخش اول کارگاه تجزیه، تحلیل و درک ردیف و گوشه و … است. بخش دوم شامل مبانی و تکنیک های اجرایی موسیقی برای تمامی سازها است و بخش سوم بصورت تخصصی در رابطه با سنتور و مختص نوازندگان سنتور است که تمامی این کارگاهها بصورت رایگان برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری این کارگاه را آموزش بخش هایی مهم از موسیقی عنوان کرد که متاسفانه کمتر به آنها پرداخته شده است و تاکید کرد: سعی دارم فرهنگ نوازندگی را استاندارد و به روز کنم تا طبق معیارهای روز دنیا باشیم.
این آهنگساز که هفته گذشته به همت بنیاد بسطامی کارگاهی در شهر کرمان با حضور خانواده این هنرمند فقید برگزار کرده بود، 5شنبه و جمعه پیش رو نیز کارگاه شهر یزد را پیش رو دارد. پس از آن نیز به گفته او طبق برنامه ریزی در شهرهای سنندج، بابل، زنجان، تربت حیدریه و … کارگاه هایی خواهد داشت.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید