گذر اردیبهشت هم چنان می فروشد

0

موسیقی فارس _ ویدا مراقبتی: «گذر اردیبهشت» اولین آلبوم رسمی گروه دال، در صدر پرفروش های ماه آذر قرار گرفته است.
بررسی آمار فروش آلبوم های موسیقی در فروشگاه های معتبر و وب سایت های قانونی عرضه محصولات فرهنگی نشان می دهد که شش آلبوم «گذر اردیبهشت»، «سعدی خوانی»، «وهم»، «طریق عشق»، «صدای تهروون 4» و «دعوت» بالاترین فروش را به خود اختصاص داده اند.
«گذر اردیبهشت» آلبوم رسمی گروه دال که در صدر پرفروش های ماه گذشته قرار دارد در فضایی نزدیک به موسیقی تلفیقی تهیه و تنظیم شده است. اعضای گروه را در این آلبوم، «امین هدایتی» (خواننده)، «غزل مهدوی» (شاعر و ترانه سرا)، «شایان شکرآبی» (نوازنده پیانو، آهنگساز و همخوان)، «میلاد سعدی» و «یزدان بهمنی» (نوازنده سازهای کوبه ای) «سالار غفار بجویی» (ویلن سل)، «داریوش آذر» (خواننده مهمان)، «آرش آذر»(بالابان)، «مهرداد عالمی» (ویلن سل) و «آرین کشیشی» (گیتار بیس و کنترباس) و «مهدی کلانتری» و «آرش کامور» تشکیل داده اند.
با گذشت حدود سه هفته از رونمایی «سعدی خوانی»، این آلبوم جایگاه دوم پرفروش های آذر ماه را به خود اختصاص داده است. سعدی خوانی تازه ترین ساخته «پیمان سلطانی» است که آیدین آغداشلو نقاش نامی ایرانی 30 غزل عاشقانه سعدی را در آن دکلمه کرده است. در این آلبوم پنج خواننده نام‌آشنا (علی‌اصغر شاه‌زیدی، محسن کرامتی، علی جهاندار، مظفر شفیعی و حمیدرضا نوربخش) هر یک غزلی از سعدی را به شکل آوازی اجرا کرده‌اند.
رده سوم پرفروش های آذر ماه به آلبوم «وهم» اختصاص دارد. «حسام اینانلو» (کمانچه)، «نوید افقه» (تنبک) و «تونی اورواتر» (کنترباس هلندی) سه هنرمندی هستند که در این اثر با یکدیگر همراهی داشته اند. تونی اورواتر پیش از این با دو نوازنده نام آشنای ایرانی، کیهان کلهر و حسین علیزاده تجربه هم نوازی داشته است.
«طریق عشق»، اثر استاد «محمدرضا شجریان» و «پرویز مشکاتیان» در رده چهارم پرفروش های ماه اخیر بوده است.
آلبوم «صدای طهرون قدیم۴»، با صدای گرم هنرمند مردمی مرحوم «مرتضی احمدی» و نوازندگی «بهرنگ بقایی»، «علی رحیمی» و «حسن کوشکانی» اوایل آذر ماه روانه بازار موسیقی شده و اکنون در رده پنجم پرفروش ها قرار دارد.
«دعوت»، آلبوم جدید «کاکوبند» با ترکیب احساسات ملودی وار شرقی و تکنیک های موسیقی غربی، راه در دل جوانان ایرانی باز کرده و رتبه ششم پر فروش های ماه را از دیگر آلبوم ها ربوده است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید