پوریا اخواص از جشنواره موسیقی فجر انصراف داد

0

موسیقی فارس-خواننده موسیقی ایرانی با انتشار نامه‌ای و با اعتراض به روند غیرحرفه‌ای برگزاری جشنواره، از حضور در این دوره از جشنواره موسیقی فجر انصراف داد.

 حاشیه‌های سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر تمامی ندارد. جشنواره‌ای که تا هم‌اکنون پر از ایرادها و اشکالات بسیار است. پس از حذف جایزه باربد از جشنواره و تاخیر بسیار در انتشار جدول این دوره، حالا نوبت به انصراف هنرمندان از حضور در جشنواره است. امروز پوریا اخواص با انتشار نامه‌ای خطاب به دبیر جشنواره از حضور در جشنواره موسیقی فجر کنار کشید. البته پیش‌تر و در ماه‌های گذشته هم شاهد جدایی برخی از مسئولان جشنواره بودیم.

در ادامه متن نامه‌ی پوریا اخواص را می‌خوانید:

دبیر محترم سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر
جناب آقای دکتر شاهین فرهت
با سلام و احترام

از آنجا که جشنواره موسیقی فجر جایگاهی برای ارائه ، تبادل و درک و دریافت موسیقی حرفه‌ای‌ست ، لذا توقع از آن چنین است که رفتار و منش برگزارکنندگان آن نیز حرفه‌ای باشد.

1- تا به امروز که فقط هجده روز به شروع برگزاری جشنواره باقی مانده است هیچ قرارداد رسمی با اینجانب در رابطه با اجرا در جشنواره سی و چهارم منعقد نگردیده و این نشان از غیرحرفه‌ای بودن برگزارکنندگان بزرگترین هنگامه موسیقایی کشور دارد.

2- بعد از انتشار جدول، اسم اینجانب به‌عنوان خواننده در آن دیده نمی‌شد و بعد از اعتراض و پیگیری سرپرست گروه، جدول دومی طراحی و مجدداً منتشر شد که اسامی چند خواننده از جمله بنده به آن اضافه گردید. اگر این احمالی از جانب دست‌اندرکاران بوده است که باز نشان از غیرحرفه‌ای بودن آن است اگر هم اسم و رسم هنرمندان، اعتباری برای جشنواره نیست که زیاده جسارت است.

3- در ماه‌های گذشته برای دو اجرا در جشنواره به من پیشنهادهایی داده شد که با مشورت با برگزارکنندگان آن به بنده اعلام گردید امکان اجرای یک خواننده با دو گروه وجود ندارد و من به تبع این قانون از گروهی خداحافظی کردم تا فقط با یک اجرا در جشنواره شرکت کنم اما متوجه شدم که در جشنواره امسال هستند خوانندگانی که با دو گروه همکاری دارند و این تبعیض و «یک بوم و دو هوا» بودن در شأن برخورد با اهل موسیقی نیست.

در نهایت انصراف خودم را از شرکت در جشنواره سی و چهارم اعلام می‌دارم و یادآوری می‌کنم که:
« ادب آداب دارد»
با آرزوی موفقیت برای جنابعالی و همکارانتان
با احترام
پوریا اخواص
ششم بهمن‌ماه یکهزاروسیصد و نودو هفت

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید