رسول نجفیان در گفت و گو با موسیقی فارس:

محال است که هنرمندان بمیرند و بی‏ هنران جایشان گیرند

0

موسیقی فارس--لی لا رضایی: یک خواننده و بازیگر پیشکسوت در گفت و گو با موسیقی فارس نسبت به وضعیت کنونی موسیقی در جامعه ایرانی انتقاداتی ایراد کرد و گفت: موسیقی جای آزمون و خطا نیست.

رسول نجفیان در گفت و گو با موسیقی فارس، ضمن بین این مطلب گفت: کسانی که این روزها در حوزه موسیقی فعالیت می کنند، دو دسته هستند. یک دسته کسانی هستند که وجه ابتذال آن را با بی شعوری تمام و بی سوادی محض در نظرگرفته اند و بخش دیگر دلسوخته ها و سینه چاکان اصیل موسیقی دسته ای دیگرند.

وی در ادامه توضیح داد: دسته اول که ابتذال را پیش گرفته اند، زندگی مرفهانه تازه به دوران رسیده ای دارند که با ورود به عرصه هنر و موسیقی می خواهند خودی نشان بدهند و عموما هم موفق نمی شوند. دسته دیگر اما که دلسوخته موسیقی هستند، دارند در سبک های مختلف فعالیت می کنند؛ از پاپ گرفته تا جاز و موسیقی اصیل ایرانی و … که موسیقی های ارزشمندی هستند. نمی شود گفت فقط بی سوادان دارند در این عرصه کار می کنند.

نجفیان  با بیان اینکه تشخیص خوب از بد را مردم نمی توانند داشته باشند گفت: وظیفه مسولان هنری و موسیقی است که این قدرت را در مردم پدید آوردند تا آنها بتوانند موسیقی خوب و بد را از مهم تشخیص بدهند. در نتیجه هر دو دسته و با هر دو اعتقاد که یک سری برای انسانهای اهل فضل و ذوق موسیقی کار می کنند و هم انهایی که موسیقی مصرفی منتشر می کنند، دارند زندگی و در این حوزه کار می کند. در نتیجه شرایطی فراهم می شود که بی ارزشی و ناهنجاری جای ارزشها را می گیرد. ولی از آنجا که حضرت سعدی می فرمایند: محال است که هنرمندان بمیرند و بی‏ هنران جایشان گیرند، بعید به نظر می رسد دسته اول به جایی برسند که هنرمندان واقعی هستند.

رسول نجفیان در پایان گفت: در نتیجه آنچه می ماند، هنر اصیل و ضروری است، هنری که از دل ضرورت ها جوشیده باشد. ای هنری است که قابل ستایش و ارزشمند است و باید به آن احترام گذاشت.

منبع: اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید