۹ تیرماه در تهران؛

کنسرتی برای گروه رستاک

0
موسیقی فارس-سهند اینانلو: گروه رستاک که به تازگی از سفر خود، به ایران بازگشته خبر از برگزاری کنسرتی در سالن مرکز همایش های برج میلاد، در تهران داد. این گروه که ماه گذشته کنسرتی را در کانادا برگزار کرده است قصد دارد در تاریخ ۹تیر ۱۳۹۸ اینبار در تهران به روی صحنه برود.
رستاک نخستین گروه موسیقی ایرانی است که به صورت حرفه ای اساس کارش را بر پایه موسیقی نواحی ایران بنا نهاده و با اجراهای بسیار موفق و دلنشین در دل مخاطب جا باز کرده است. آنها نه تنها در ایران بلکه در جهان هواداران پرشماری دارند، سند این ادعا برگزاری کنسرت های این گروه در بیش از ۲۵ کشور مختلف در سرتاسر جهان است، چرا که در برخی از این کشورها مانند قزاقستان، شیلی، بنگلادش و بلاروس تعداد ایرانیان مقیم بسیار اندک است و شنیده ها خبر از استقبال چشمگیر مخاطبان غیر ایرانی می دهند.
گروه رستاک در سال ۱۳۷۶ و در پی بازتر شدن فضای فرهنگی کشور، ناشی از پیروزی سید محمد خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری همان سال تشکیل شد. این مجموعه در بیش از ۲۰سال فعالیت مداومی که داشته ۵ آلبوم منتشر کرده است که در کنار آن می توان به تولیدات فرهنگی دیگری چون؛ تک آهنگ ها، موزیک ویدئو، موسیقی متن فیلم و تئاتر، پژوهش های میدانی حول محور موسیقی فولکلور ایرانی و … اشاره کرد. در حقیقت می توان گفت رستاک یکی از علمی ترین و در عین حال موفق ترین مجوعه های هنری در ایران است که همچنان مورد استقبال مخاطب موسیقی ایرانی و حتی خارجی قرار دارد.
علاقمندان به آثار گروه رستاک می توانند برای تهیه بلیت کنسرت  نهم تیرماه که در سالن مرکز همایش های برج میلاد برگزار خواهد شد به سایت TIK8 مراجعه نمایند.
منبع: اختصاصی موسیقی فارس
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید