قطعه ترکیه ای رستاک منتشر شد؛

در خانه_بی مرز” به استانبول رسید+ویدئو

0

موسیقی فارس: همان‌طور که گروه رستاک در رسانه‌ها اعلام کرده بود امروز نوبت به انتشار دومین قطعه از پروژه “در خانه_بی مرز” رسید. این گروه ایرانی همزمان با جشن سال نو میلادی آهنگی ترکیه‌ای را منتشر نموده است که اغلب جوانان دهه های شصت، هفتاد و حتی هشتاد ایرانی با آن خاطره دارند.
در اولین لحظات آغازین سال 2020 میلادی، قطعه “کارا اوزوم حابسی” که جدیدترین اثر گروه موسیقی رستاک است، برای فروش قانونی در داخل ایران به صورت انحصاری بر روی سایت “بیپ تونز” قرار گرفت و البته برای مخاطبان خارج از ایران تهیه این اثر از طریق پلتفرم های مشابه خارجی مانند آیتیونز، آمازون، اسپاتیفای و … قابل دسترسی و تهیه می باشد.

طبق وعده‌ گروه رستاک به مخاطبانش، به نظر می رسد هر ۲۰ روز یکی از قسمت‌های پروژه بزرگ “در خانه_بی مرز” منتشر شود، تا به این‌جا رستاکی‌ها بدقول نشده‌اند با این وجود پیش بینی می شود انتشار سومین قطعه از این روند پیروی نکند و با تاخیری یک هفته ایی در زمان نشر(تقارن با ایام سوگواری فاطمیه) مواجه شود.

و اما قطعه حاضر که “کارا اوزوم حابسی” نام دارد به زبان ترکی استانبولی خوانده شده و بر اساس یکی از ملودی‌های قدیمی ترکیه‌ای تنظیم شده است. این آهنگ با وجود ترکیه‌ای بودنش برای حافظه موسیقیایی ایرانیان کاملا آشناست چرا که خوانندگان معروف استانبولی هم در سال‌های نه چندان دور آن را بازخوانی کرده‌اند. در واقع می‌توان گفت که “کارا اوزوم حابسی” نه تنها برای مردمان ترکیه‌ بلکه برای اکثر ایرانیان قطعه‌ای نوستالژیک به حساب می‌آید، صد البته که اجرای آن توسط یک گروه حرفه‌ای و محبوب ایرانی رنگ و بویی متفاوت به آن بخشیده است. ظاهرا رستاک،ضمن حفظ هویت اصلی این قطعه، تعمدی در استفاده از سازها و اتمسفر موسیقی ایرانی داشته است و این تلفیق بر جذابیت این تنظیم دوباره افزوده است.

خواننده این اثر بهزاد مرادی است که با همراهی تمامی اعضای گروه و به سرپرستی سیامک سپهری، مراحل تولید را سپری کرده است‌.
لازم به ذکر است “برند محصولات تست” با هدف حمایت از فرهنگ و موسیقی ایرانی، اسپانسرینگ این قطعه از مجموعه “در خانه_بی مرز” را بر عهده داشته است.

برای خرید قانونی آهنگ جدید گروه رستاک به اینجا مراجعه نمایید.

موشن گرافی قطعه ترکیه ای رستاک را ببینید؛

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید