کارگاه «بازیگری – روایت موزیکال» در مرکز آموزش بنیاد رودکی

0

موسیقی فارس-کارگاه «بازیگری – روایت موزیکال» با عنوان پروژه آموزشی اجرایی «هدهد» در مرکز آموزش بنیاد رودکی برگزار می‌شود.

به گزارش موسیقی فارس، مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی (تالار وحدت) با همکاری گروه نمایش «نیست» به سرپرستی حسین جمالی مجموعه کارگاه های «بازیگری – روایت موزیکال» را تحت عنوان پروژه «هدهد» برگزار می‌کند.
گروه تئاتر «نیست» در راستای فعالیتهای آموزشی و اجرایی خود تلاش دارد تا بتواند قدمهای موثری را در حوزه هنرهای نمایشی بردارد.
به گفته حسین جمالی طراح این کارگاه، «بازیگری- روایت موزیکال» ازاین جهت اهمیت پیدا می‌کند که در فرهنگ نمایشی از شرق تا غرب موسیقی جایگاه ویژه ای در هر دوره و هر جغرافیایی برای مردمان دارد. از آنجا که در شیوه های اجرایی ایرانی، موسیقی روایی با رنگبندی و زیبایی متنوعی وجود دارد و همینطور توجه به داشتههای فرهنگی بومی هیچگاه در اولویت قرار نگرفته است، لذا انجام پروژه «هدهد» امروز می تواند اشتیاق علاقمندان این حوزه را بر انگیزد. چرا که شرکت کنندگان می توانند مهارت های فردی خویش را با روش شخصی خود، شناسایی و در جریان یک پروژه اجرایی بر روی صحنه به نمایش بگذارند.
از همین روی گروه تئاترنیست بر آن است تا پروژه آموزشی اجرایی «هدهد» را در راستای اهداف عالی مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی مبنی بر ایجاد فرصت مناسب برای بروز استعدادهای نسل جوان برگزار نماید. این کارگاهها طی دو ترم، در فصل بهار و تابستان سال 98، با بهرهگیری از تجربیات اجرایی گروه که طی پانزده سال استخراج و مدون شده است و با اتکا به جاذبه های موسیقی دراماتیک با همراهی اساتید شناخته شده، برگزار کند.
روند شکل‌گیری این پروژه بر پایه برگزاری کارگاه آموزشی، تشکیل گروه اجرایی، تمرین و اجرای نمایش در سالن حافظ است.
سرفصل های اصلی این کارگاهها عبارتند از: یک – بازیگری ، دو- آگاهی موسیقیایی بازیگر و سه- ادبیات نمایشی و موسیقی ( موسیقی کلام) است.
حسین جمالی تاکنون نمایش های «مجلس نقالی رومئو و ژولیت»، «لیر بیچاره»، «مجلس انتقام جویی هملت» و «چلگیس» را در قالب پژوهشهای اجرایی در حوزه نمایش هایی ایرانی- شرقی و روزآمد نمودن روش بیان بومی به اجرای عمومی در آورده است.
ترم اول این کارگاهها از نیمه دوم اردیبهشت تا 30 تیرماه، طی 20 جلسه 4 ساعته و ترم دوم این دوره مرداد و شهریور سال جاری و شامل 25 جلسه 4 ساعته است.
این کارگاه در روزها و ساعات از پیش تعیین شده از ساعت 16 تا ساعت 20 در بنیاد رودکی برگزار می‌شود.

علاقمندان باید توجه داشته باشند که ترم یک پیش نیاز ترم دوم است. در ترم یک، افراد برای حضور در ترم دو و تمرین های نمایش انتخاب می‌شوند. کیفیت حضور در جلسات، تلاش، پشتکار و مهارتهای فردی و گروهی برای انتخاب افراد، امتیاز به شمار می‌رود.
به هنرجویان پس از گذراندن دوره کارگاهها از طرف مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی گواهی پایان دوره اعطا می‌شود.

علاقه مندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر و جوابگویی سوالات با شماره 09911717729 تماس بگیرند.
علاقمندان می‌توانند پس از مطالعه آیین‌نامه و امضای آن «به صورت حضوری» در مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی به آدرس؛ خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، روبروی تالار وحدت، مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی با شماره تماس 9-66743358 و 66743361 اقدام به ثبت‌نام کنند.
انتهای پیام/

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید