رضا آریایی از نامزدهای اصلی جشنواره موسیقی فجر

هنرجو پاسخگوی زمان است نه زمانه

0

موسیقی فارس-ز خوانندگان و آهنگسازان جوان و آینده دار موسیقی کشور است که در سال ۱۳۷۰ در شهر نیشابور به دنیا آمده . وی از سن پنج سالگیی موسیقی را شروع کرده و در ابتدا به یادگیری ساز پیانو پرداخته است
او از همان دوران کودکی با ردیف های آوازی کریمی شروع به یادگیری ردیف دستگاهی موسیقی ایرانی کرده و پرویزمشکاتیان در دوره ی نوجوانیی آریایی بیشترین تاثیر را روی افکار و اندیشه های هنری وی داشته است.
او همچنین مدتی در کلاس های آواز سنتی ایرج (حسین خواجه امیری) شرکت کرده و این زمینه ای شد تا مکاتب و فرم های دیگری از موسیقیی سنتی را تجربه و تجزیه و تحلیل کند.
اکنون تازه ترین آلبوم رضا آریایی با نام خط پا که در سی و دومین جشنواره بین المللی موسقی فجر جزء ۵ نامزد نهایی جایزه باربد شد به تازگی منتشرر شده است و آلبومی با حضور ستارگان با تجربه موسیقی در دست تولید دارد.
در ادامه میتوانید مصاحبه ای را با این خواننده جوان را بخوانید:

از چه زمانی شروع به ساخت آلبوم کردید؟
آلبوم (خط پا ) اولین آلبوم من در ژانر پاپ – کلاسیک بود که اکثر آهنگسازی های آلبوم را خودم بر عهده داشتم ، درابتدا قصد آلبوم دادن نداشتم وبیشترر در قسمت آکادمی و علمی موسیقی مشغول فعالیت بودم اما توسط یکی از اقوام نزدیکم ، این انگیزه و پشتوانه در من ایجاد شد تا جمع آوری آلبوم از آبان ماه ۹۴ با مدیریت برنامه ی مهندس مهدی کاظمی شروع شود
تمام اشعاری که در آلبوم خط پا استفاده شده اند توسط شاعران به نام و چیره دست کشورمان سروده شده و در تمام مراحل سرایش ترانه ها کنارر شاعران بوده ام تا اگر جایی نیاز به هجای بلند و یا کوتاه بود شعر را تغییر دهیم و برای اینکه فضای اشعار با موسیقی همراه و همگون باشد جلسات زیادی با ترانه سراهای آلبوم داشتم.

هدف اصلی تان برای ساخت خط پا چه بود؟
در آلبوم خط پا سعی براین بود تا اصالت و نوآوری را با هم ترکیب کنیم و حضور ترانه سراها و تنظیم کننده های درجه یک به این مهم، کمک شایانی کرد.

در این آلبوم با چه کسانی همکاری کرده اید؟

شش اثر اول آلبوم را خودم آهنگسازی کردم و آهنگسازی دو اثر بر عهده ی دکتر محمد رضا چراغعلی بود.
تنظیم کننده های آلبوم هر کدام در نوع خود در کشورمان کم نظیر هستند؛ به عنوان مثال دوست عزیزم آقای حسین سالاری مقدم که تنظیم دو اثر درر آلبوم به عهده ی ایشان بود یکی از خواص و نوابغ تنظیم در کشورمون هستند که در آلبوم %D

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

دیدگاه‌ها غیرفعال میباشند.