ریچارد کلایدرمن «ای ایران» را در ایران می‌نوازد

ریچارد کلایدرمن «ای ایران» را در ایران می‌نوازد

0

موسیقی فارس-به گزارش موسیقی فارس،به نقل از روابط عمومی این کنسرت، «ریچارد کلایدرمن» با همراهی ارکستری  اوایل تیرماه در تهران روی صحنه خواهد رفت.

پیانیست فرانسوی پس از کسب لقب «موفق‌ترین نوازنده پیانو در سراسر دنیا» در کتاب گینس، برای نخستین بار در ایران به اجرای برنامه می‌پردازد.

کلایدرمن در اولین اجرای رسمی خود در ایران قرار است قطعه «ای ایران» را با پیانو برای دوستداران ایرانی‌اش بنوازد. مخاطب ایرانی بیشتر با آثاری مانند کاج نقره‌ای، ماه آتش، قلب طلاییی، نامه‌ای به مادرم، خاطرات و کریسمس از این هنرمند آشنایی دارند.

«کلایدرمن» تا کنون بیش از ۱۲۰۰ ملودی ضبط کرده‌است و با فروش بیش از ۸۰ میلیون نسخه دارای ۲۷۰ صفحهٔ طلایی و ۷۰ صفحهٔ پلاتینیوم است. وی سبک رمانتیک نوینی را با تلفیق موسیقی کلاسیک و پاپ ساخته و استاندارد جدید از اجرای پیانو را که برای اغلب علاقه‌مندان پیانو و حتی مبتدیان قابل اجراست پدیدآورده است.

بسیاری از جوانان علاقه‌مندی شان به پیانو و موسیقی کلاسیک را مدیون آشنایی با موسیقی وی می‌دانند. در حقیقت موسیقی «کلایدرمن» همانند پلی موسیقی پاپ را به موسیقی کلاسیک پیوند زده، گرایش و درک موسیقی کلاسیک به ویژه موسیقی سازی را برای مردم دنیا آسان‌تر کرده‌ است. در کتاب رکوردهای جهانی گینس، از وی به عنوان «موفق‌ترین نوازنده پیانو در سراسر دنیا» نام برده شده‌ است.

منبع:ایسنا

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید