روزبه بمانی بالاخره روی سن رفت

0

موسیقی فارس-مهدیه رحمانی: روزبه بمانی، ترانه‌سرای کشورمان که از زمان تصمیم به کنسرت، با موانع بسیاری روبرو بود، بالاخره موفق شد کنسرت خود را درششمین روز تابستان در سالن همایش های برج میلاد روی سن ببرد.

در حالی بلیت های کنسرت وی برای اولی سانس به سرعت به فروش رفت که شاید کمتر کسی فکر می کرد که کنسرت او بتواند به چنین فروش خوبی دست یابد.

شروع این کنسرت با تصاویری از روزبه بمانی همراه بود که در کنار اجرای نوازندگان، با اجرای قطعه «من حافظم» برای مخاطبان پخش شد. پس از آن روزبه ضمن سلام و خوش‌آمد گویی گفت: «چقدر برای شما خواندن دل‌چسب است. البته کماکان برای شما نوشتن دل‌چسب‌ترین کار است. ولی برای اینکه صدای من گاهی بیشتر به گوش شما برسد، کمی هم خواندم. امیدوارم امشب کنار هم شب بسیار خوبی رقم بخورد. پیشاپیش از شما قول می‌گیرم که در اجرای بقیه قطعات هم با همین انرژی من را همراهی کنید.

«خسته شدم»، «تمرین تنهایی» ،«سلام»،«چالوس»،«شلیک‌» و«عاشقی»، «جنون»، «یعنی تموم»، «بدون تاریخ بدون امضا»، «خودم خواستم»، «خونه قدیمی» و «کجا باید برم» دیگر قطعات اجرایی در این کنسرت بودند که با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد.

در طول این اجرا، مردم مرتب روزبه را تشویق می کردند و این خواننده از آنها می خواست به جای تشویق او، معین راهبر (تنظیم کننده) را تشویق کنند و در ادامه گفت: معین تنظیم‌کننده خیلی خوبی است. فقط یک بدی دارد و آن این است که کار را تحویل می‌گیرد ولی تحویل نمی‌دهد و باید از طریق شومینه اتاق او وارد شد تا بتوان کار را از او گرفت.

از بخش های جالب توجه این کنسرت، توجه روزبه بمانی به قربانیان اسیدپاشی بود . وی در این باره گفت: «اینکه شخصی بعد از شنیدن جواب منفی یا جوابی که خوشایندش نیست به‌صورت انسانی که می‌گوید عاشقش است اسید می‌پاشد، پسندیده نیست. آن‌ اسید به هویت و صورت کل فرهنگ یک مملکت پاشیده می‌شود.چیزی که در ترانه بعدی برای شما زمزمه و دکلمه می‌کنم، نشان‌دهنده این است که به کسی که با احترام به ما نه می‌گوید احترام بگذاریم. به‌افتخار کسانی که عاشق واقعی هستند و یک شخص را فقط به خاطر خودش دوست دارند، دست بزنید.» و سپس قطعه «به من نگوعشق» را خواند.

مردمی که در اجرا مدام درخواست اجرای «کجا باید برم» را داشتند، این خواننده را مجبور به اجرای آن در همراهی با ویدیو کردند.

وحید امینی (تصویربردار)، حسن بذرا، روزبه خُورزَنی (صدابردار)، اردلان کاظمی (موزیسین)، محمد احمدزاده (تنظیم‌کننده)، محمد شکاری (گیتار)، امیررضا جلیلی (گیتار)، مهسا گرجی (ویولن سل)، مجید برومند (گیتار بیس)، احسان نی زن (ویولن)، سروش عمومی (درامز)، امیر علیزاده (رهبر ارکستر و نوازنده کیبورد) اعضای گروه در اجرای این کنسرت بودند.

سعید زمانی؛ علیرضا افکاری، محمدجلیل پور، فرشید ادهمی، علیرضا امینی ، سعید عرب، شجاعت شفاعی ، شاهد صادق پور (تهیه‌کننده و مدیر برنامه) و صابر قدیمی ازجمله مهمانان ویژه این کنسرت بودند از میهمانان وی بودند که ضمن معرفی آنها مورد تشویق قرار گرفتند.

این کنسرت به همت موسسه آوای هنر در چهار سانس و در روزهای پنجم و ششم تیرماه سال جاری در سالن مرکز همایش‌های برج میلاد تهران به روی صحنه رفت

در پاین مراسم، تابلوی عکسی به رسم یادبود از سعید عبدالهی به وی تقدیم شد.

 

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید