در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر برگزار می شود

اجرای گروه روشنا با خوانندگی مظفر شفیعی در تالار ایوان شمس

0

موسیقی فارس- گروه روشنا با اجرای دو بخش تکنوازی و همنوازی با خوانندگی مظفر شفیعی در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر حضور خواهد داشت.حسین اینانلو نوازنده گروه روشنا با اعلام این خبر گفت:« اجرای ما در جشنواره دو بخش خواهد داشت. واقعیت این است که در همه این سال¬ها بخش تکنوازی همیشه برای ما مهم بوده و دوست داشتیم در کنار موسیقی آوازی، به موسیقی سازی هم بپردازیم و برای آن اهمیت قائل شویم. به همین دلیل در بخش اول تک نوازی تنبک و سه تار در دستگاه نوا خواهیم داشت. اینانلو در توضیح بخش دوم اجرا نیز گفت:« در بخش دوم هم گروه نوازی موسیقی ایرانی با آواز آقای مطفز شفیعی خواهیم داشت که هم اعتبار ویژه ای به اجرا می دهد و هم باعث می شود کار بهتر دیده شود.»
حسین اینانلو هم¬چنین در توضیح بخش دوم اجرای گروه روشنا گفت:«در گروه¬نوازی در آواز ابوعطا، دشتی و بیات ترک اجرا خواهیم داشت و اجرا را با آواز دشتی تمام می کنیم. هم چنین در این بخش سه تار و عود سنتور و نی و تنبک و سنتور خواهیم داشت و اکثر قطعات از ساخته¬های خود من خواهد بود.»
وی تصریح کرد:«در بخش دوم تمام اشعار تصنیف¬های که اجرا می¬شود، از شعرهای استاد شفیعی کدکنی و ابتهاج خواهد بود.»
اینانلو با تاکید بر اینکه از سال 83 به طور پیوسته همکاری¬هایی را با استاد مظفر شفیعی داشته¬اند گفت:« گروه، اجراهای مشترکی با ایشان داشت و پیش از این 3 آلبوم مشترک هم باهم منتشر کردیم.» وی ادامه داد:«برای این اجرا هم تزدیک به 4 ماه است تمرین کردیم تا یک اجرای کامل داشته باشیم.»
لازم به ذکر است گروه روشنا 28 بهمن ساعت 19 در تالار ایوان شمس اجرا خواهند داشت.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید