«نگار» در الهیه رونمایی شد؛

قدردانی سالار عقیلی از بازیگر فقید سینما

0

موسیقی فارس-تازه‌ترین آلبوم سالار عقیلی خواننده موسیقی ایرانی در حالی به آهنگسازی شایان کریمی رونمایی شد که این خواننده جدیدترین اثر خود را به یکی از هنرپیشگان فقید سینما تقدیم کرد.

به گزارش موسیقی فارس، مراسم رونمایی از آلبوم «نگار» به آهنگسازی شایان کریمی و خوانندگی سالار عقیلی روز دوشنبه هفتم مرداد ماه در مجموعه شهر کتاب الهیه تهران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم ویدئویی از سالار عقیلی و شایان کریمی پخش شد که این ۲ هنرمند درباره تولید این اثر توضیحاتی را ارائه دادند.

سالار عقیلی دربخشی از صحبت هایش درباره آلبوم جدیدش گفت: «از روز اول که این قطعه نگار را شنیدم آنرا دوست داشتم و اصلا همین قطعه باعث شد که خواندن این مجموعه را بپذیرم. قطعه برگ ریزان را هم در این آلبوم به استاد ناصر ملک مطیعی تقدیم کردیم که دیگر قطعه مورد علاقه من در این آلبوم است. این مجموعه بعد از انتشار قطعا یکی از موفق ترین آلبوم ها خواهد شد زیرا آهنگسازی آن را آقای شایان کریمی هنرمند جوان و سی ساله بر عهده داشته است که از جوانان بسیار مستعد حوزه موسیقی است. ضمن اینکه برخی تنظیم های این اثر به هر حال در ابتدا برای من تازگی داشت. حتی قطعه ای که در آن گیتار الکتریک استفاده شده بود و من در ابتدا کمی در این باره موضع داشتم ولی به مرور و با چند بار گوش دادن حس کردم که اثر زیبایی خاصی را به لحاظ شنیداری دارد و قبول کردم بخوانم.»

شایان کریمی آهنگساز این اثر نیز  در این فیلم درباره «نگار» گفت: «آلبوم نگار یکی از متفاوت ترین آثاری است که من کار کرده ام و به جرات می توانم بگویم متفاوت ترین اثر با صدای آقای عقیلی هم هست. در این آلبوم و در حوزه موسیقی تلاش کرده ایم که فضایی کاملا ساختار شکنانه را تجربه کنیم. این آلبوم حدود چهار سال پیش مراحل تولید اش آغاز شد. در مقاطعی و پس از شنیدن قطعاتی از آلبوم آقای عقیلی پس از شنیدن برخی قطعات که در تنظیم آنها از گیتار الکتریک استفاده شده بود، ایشان کمی نگران بودند و مقاومت می کردند که تتظیم تغییر کند. ولی به مرور ماجرا عوض شد و این اثر یکی از بهترین آثار این آلبوم شد.»

در ادامه سالار عقیلی روی صحنه آمد و رو به حضار گفت: خوشحالم که این آلبوم هم می تواند به بخشی از خاطرات مردم در گوشه ذهن شان تبدیل شود. همان طور که در ویدئوی قبلی اشاره شد قطعه «برگ ریزان» در این آلبوم به یگانه استاد سینمای ایران استاد ناصر ملک مطیعی تقدیم شده است. دوست داشتیم که در زمان زنده بودن استاد این اثر منتشر می شد و خیلی هم برای آن تلاش کردیم ولی زمان تولید اثر طول کشید. یاد استاد ملک مطیعی تا همیشه در دل تمام مردمان ایران زمین خواهد ماند .

سپس شایان کریمی روی صحنه آمد و رو به حضار گفت: آلبوم نگار را با افتخار آهنگسازی کردم و قطعا نقطه عطفی در کارنامه هنری من است.

سالار عقیلی در آخرین بخش از صحبت های خود در این مراسم رونمایی گفت: « تقریبا هر روز آثار و قطعات زیادی از سوی هنرمندان جوان برای همکاری با بنده ارسال می شوند و ما هم گوش می کنیم و تصمیم می گیریم. ولی وقتی آقای شایان کریمی قطعه نگار را برای اولین بار برای من فرستادند، آن زمان ۲۶ ساله بودند. من با تصور اینکه به هر حال کار یک جوان تازه کار است به اثر گوش کردم. به مرور توانستم با آن ارتباط برقرار کنم و در همفکری با همسرم متوجه شدم که ایشان هم با کار ارتباط برقرار کرده است.

وی ادامه داد: الان در مصاحبه ای از من پرسیدند که چرا با جوانان کار می کنی؟ و من هم در پاسح گفتم که چه اشکالی دارد؟ شاید اثر یک فرد ده ساله بتواند همه گیر شود و به موفقیت برسد. استاد پرویز یاحقی در سن ۱۸ سالگی اثر «امید دل» را برای استاد آواز ایران استاد غلامحسین بنان ساخت و در آن زمان کشور با این اثر تکان خورد. قطعا سن و سال ملاک خوبی برای فعالیت هنری نیست. اساتید بسیاری مثل استاد فرهاد فخرالدینی، ارشد طهماسبی، فریدون شهبازیان و کیوان ساکت دست من را گرفتند و وقتی من ۱۶ سالم بود به من لطف داشتند. آنها آن زمان از من حمایت کردند و من امروز در این جایگاه هستم. من حمایت از جوانان را وظیفه خودم می دانم.

آلبوم «نگار» در ۸ قطعه تولید شده که تمامی اشعار از سروده های سعید رمضانی است. این آلبوم به همت انتشارات «شمع و مه» و انتشارات «آماج هنر» تهیه و تولید شده و از امروز در اختیار دوستداران موسیقی قرار گرفته است.

منبع: مهر

منبع: مهر

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید