به خوانندگی سالار عقیلی

وطن به برج میلاد رفت

0

موسیقی فارس- سالار عقیلی در ۷بهمن ماه و در دوبخش روی سن سالن همایش های برج میلاد تهران رفت تا باری دیگر درخشش خود را به رخ بکشد.

این کنسرت با حضور گروه «قمر» و ارکستر «راز و نیاز» در دو سانس ۱۹ و ۲۲ توسط شرکت فرهنگی-هنری ققنوس برگزار شد.

بخش  اول این کنسرت با نوازندگی حریر شریعت زاده آغاز شد. قطعه «مرا رها مکن» کاری ازابوالفضل‌ صادقی‌نژاد، «ایران» از ساخته‌های بابک زرین با ترانه‌ای از دکتر افشین یداللهی دیگر اثری بود که در این بخش با همراهی سازهای زهی به اجرا رسید و عقیلی نیز آن را در میان استقبال چشمگیر مخاطبان با جان و دل برای وطنش خواند. پس از «ایران»، «هانیه»، «تبریز در مه» ، «خون غزل» را اجرا کرد که تبریز در مه به آرش میراسماعیلی قهرمان سابق جودو از میهمانان حاضر در سالن و «خون غزل» به شهدای آتش نشان تقدیم شد.وی درباره این عزیزان گفت: این هموطنان دلسوز و مخدوم‌مان به خاطر ما جان‌شان را در معرض خطر گذاشتند تا ما در این‌جا باشیم و برای شما اجرا کنیم. از دست‌ دادن عده‌ای از این آتش‌نشانان ضایعه بزرگی است و دردناک .

سپس یک دقیقه سکوت به احترام آنها اعلام شد.پس از آن گروه موسیقی مدرسه مهرآسا به سرپرستی آزاده لاله متشکل از ۲۵ دانش آموز دختر به صحنه آمد و «خوشه چین» را اجرا کرد.

وی با بیان اینکه این کودکان آینده موسیقی ایران هستند، گفت: من خیلی خوشحال هستم که آن‌ها به موسیقی ایرانی بها می‌دهند، بنابراین ازآنها دعوت کردم به این‌جا بیایند و قطعه‌ای را برای شما اجرا کنند.«وطن» آخرین قطعه بود که توسط این خواننده و ارکسترش اجرا شد.

در بخش  دوم  این کنسرت تصنیف هایی از ساخته های نوید دهقان که در جشنواره موسیقی فجر توانست نظر داوران را به خود جلب کند، به اجرا در آمد. در این بخش حمید بهروزی نیا در همراهی با نوید دهقان به اجرای تصانیفی از آلبوم «هوای آفتاب» پرداخت و بخش دوم نیز آهنگ هایی از بابک زرین که برای این خواننده خوش صدا ساخته بود اجرا شد. این قطعات به همراه ارکستر «راز و نیاز» به اجرا در آمدند.

اعضای گروه موسیقی «قمر» به سرپرستی نوید دهقان را حریر شریعت‌زاده (دف)، محمدرضا اسکندری و شاهین صفایی (بم‌تار)، حمید بهروزی‌نیا و بهزاد رواقی (تار)، علیرضا گرانفر (سنتور)، نوید دهقان و سارا هستی (کمانچه)، نیلوفر شهبازی (کمانچه آلتو)، حسین محمدحسینی (نی) و محمد صانعی (تنبک و بندیر) تشکیل می‌دادند.

در ابتدای این کنسرت تصنیفی اجرا شد که بر روی شعری از حضرت مولانا ساخته شده بود.

قطعه «هوای آفتاب» با شعر سیاوش کسرایی ، تصنیف «ابر»، «دل ستان» با شعری از علیرضا خیابانی، تصنیف «دیوانه مست» از سروده‌های خواجوی کرمانی و قطعه ای ساز و آوازی با شعری از حضرت حافظ اجرا شد.

 

سحاب تربتی (تنبک)، روزبه زرعی (کاخن و سازهای کوبه‌ای)، علی خشتی‌نژاد (تار)، داوود منادی (ویولنسل)، فردین لاهورپور (نی و کلارینت)، سهراب برهمندی (ویولا)، علیرضا دریایی و مونیکا لران (ویولن) و حریر شریعت‌زاده (پیانو) اعضای ارکستر «راز و نیازدر بخش دوم کنار این خواننده به اجرا پرداختند.

از میهمانان این کنسرت می توان به جواد نکونام، ، مرجانه گلچین، حسین اسپهبدی و آرش میراسماعیلی یاد کرد . مادر این خواننده نیز در این کنسرت حضور داشت که معرفی شد و مورد تشویق قرار گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید