حواشی پیرامون یک قطعه؛

کپی یا شایعه پراکنی؟

0

موسیقی فارس-مرجان محمدی: در برخی از صفحات مجازی موسیقی در روزهای اخیر، موضوعی تحت عنوان کپی برداری سینا درخشنده از سامان جلیلی مطرح شده است.
قطعه ای که مورد بحث قرار گرفته، با نام “قدم بزن” می باشد.
موزیک “قدم بزن” از سامان جلیلی در تاریخ ۲۰ آذر ۹۶ در تمام سایت های معتبر منتشر شده است.
جلیلی به گفته خود این قطعه را در دوران بیماری خود ساخته است.
گفتنی است قطعه “قدم بزن” را هومن آزما و مهرزاد امیرخانی، به صورت مشترک سروده اند و تهیه کنندگی آن به عهده محمد قیامتی بوده است.
شایان ذکر است سامان جلیلی؛ خواننده پاپ و محبوب کشورمان، آثاری چون تیک تاک،چه حال خوبیه و… را در کارنامه خود دارد.
پس از انتشار قطعه قدم بزن سینا درخشنده؛ خواننده و نوازنده جوان که متولد شهریور ماه ۱۳۷۰ درشیراز است و از ۱۷ سالگی به موسیقی گرایش پیدا کرده و آثاری چون یار همیشگیم، تو طاقت نداری و… را منتشر کرده است، در صفحه شخصی خود با به اشتراک گذاشتن پستی، از ایده کار جدید خود ، بدون ذکر نام قطعه خبر داد.
این اتفاق واکنش هایی درصفحات مجازی به همراه داشت که در نهایت درخشنده با قرار دادن استوری درصفحه شخصی خود در تاریخ ۱۱ شهریور ۹۷ ادعا کرد هیچگونه آشنایی با سامان جلیلی و آثار وی ندارد و مصمم است که این قطعه را بسازد.
گفتنی است جدیدترین اثر درخشنده با نام “دلدار” منتشر شده است که ترانه سرای آن شقایق امیر عضدی و محمد قاجاری می باشند و تنظیم آن توسط شجاعت شفاعی انجام شده است.
لازم به ذکر است تاکنون از سوی سامان جلیلی نسبت به انتشار پست واستوری سینا درخشنده؛ در رابطه با کپی برداری از موزیک (قدم بزن)، واکنش یا نظر و شکایتی دیده نشده است.

منبع:اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید