باحضور دو وزیر

سمفونی سرزمین دلاوران؛ رونمایی شد

0

موسیقی فارس- سارا صادقی ؛ آیین رونمایی از «پوئم سمفونی سرزمین دلاوران » شامگاه دوشنبه با حضور سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی اکبر صفی پور مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی در تالار وحدت برگزار شد.
بعد از ورود وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی به سالن تالار وسرود جمهوری اسلامی آیین رونمایی از «پوئم سمفونی سرزمین دلاوران» به طور رسمی آغاز شد .
در ابتدای این مراسم حسن عمیدی از مسئولان بنیاد رودکی ضمن معرفی مهمانان سالن گفت: خیر مقدم می گویم خدمت وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی که این ارکستر سمفونیک را حمایت کردند،در جمع ما مهمانان بسیاری چون محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ،فرزاد طالبی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد وجمعی از هنرمندان حضور دارند.
در ادامه فریبرز خوب نژاد مدیر مؤسسه پیام آزادگان پشت تریبون قرار گرفت وطی سخنانی گفت: به رسم اخلاق وادب تشکر می کنم از همه آنهایی که برای این سمفونی زحمت کشیدند و تشکر ویژه دارم ازخانواده شهدا وآزادگان که در این مراسم حضور پیدا کرده اند. موسسه پیام آزادگان یادگار حاج آقا ابو ترابی است ؛این موسسه همیشه درصدد ترویج آثارآزادگان بوده است ودر این راستا کارهایی هم تولید کرده است .
وی افزود: طرح اولیه سمفونی سرزمین دلاوران به نام صبر وپایداری بوده است ولی چون احمد پژمان گفتند نام این «سمفونی سرزمین دلاوران» باشد آن را به این عنوان نام گذاری کردیم. در ادامه او از حضار خواست به احترام خانواده های آزاده وشهدا که در این سالن حضور دارند بایستند وآنها را تشویق کنند. بعد این سخنان نوازندگان ارکستر سمفونیک به روی صحنه آمدند و با دکلمه عبدالجبار کاکایی شهرداد روحانی چوب رهبری خود را بالا برد وارکستر نخستین قطعه خود به نام «نیایش» را نواخت و در ادامه قطعات «آغاز نبرد»،«در بند دشمن» ،«نبرد ایران» و«جشن» نواخته شد.
در پایان اجرا صالحی امیری وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی به نشانه تقدیر از شهرداد روحانی دسته گلی را به او اهدا کرد.
لازم به ذکر است که ؛بهرام جمالی نادر مشایخی ،فریدون شهبازیان ،محمد سریر از جمله هنرمندانی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید