به علت عدم اعلام برائت از استاد شجریان

عباس سحادی از تلویزیون حذف شد

0

موسیقی فارس- مجری توانمند و پیشکسوت تلویزیون که اجرای برنامه های متعددی را در کارنامه خود دارد، به دلیل عدم اعلام برائت از استاد شجریان از تلویزیون حذف شد.

سیدعباس سجادی – هنرمند و مجری تلویزیون – که اجرای برنامه موسیقی «دستان» را به عهده دارد،از حذف خود و این برنامه از رسانه تلویزیون خبر داد تا این خبر نیز پتکی بر سر این رسانه سلطه گر باشد.

این فعال فرهنگی در این باره گفت: در سال 95 نمایشگاه نقاشی ای با حضور اصغر فرهادی در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد که خوشبختانه این نمایشگاه هیچ گونه ارتباطی با صداو سیما نداشته و ندارد. اما یک روز صداوسیما من را احضار کرد و رسما از من خواستند تا نامه ای بنویسم و در آن اعلام کنم که مواضع استاد شجریان را قبول ندارم تا بتوانم اجرای برنامه خودم را ادامه بدهم.

وی که مدیریت فرهنسگرای نیاوران در طی بازه زمانی بلندی به عهده دارد، در ادامه گفت: من گفتم اصلاً چه ربطی دارد؟ من مدیر یک مجموعه فرهنگی هستم و ایشان آمده‌اند آن‌جا برای بازدید از یک نمایشگاه و من هم طبق وظیفه اداری و اخلاقی‌ام از ایشان و آقای فرهادی استقبال کرده‌ام..مصرانه اعلام کردند چنین نامه‌ای در اعلام برائت از ایشان ننویسی، برنامه «دستان» را قطع می‌کنیم. بنده هم اعلام کردم برنامه «دستان» که هیچ، اگر دستان خود من را هم قطع کنید در حوزه‌ای که به من ارتباط ندارد، چیزی نمی‌نویسم و این‌طور شد که برنامه را علی‌رغم استقبال وسیع مردم قطع کردند.»

مصرانه اعلام کردند چنین نامه‌ای در اعلام برائت از ایشان ننویسی، برنامه «دستان» را قطع می‌کنیم. بنده هم اعلام کردم برنامه «دستان» که هیچ، اگر دستان خود من را هم قطع کنید در حوزه‌ای که به من ارتباط ندارد، چیزی نمی‌نویسم و این‌طور شد که برنامه را علی‌رغم استقبال وسیع مردم قطع کردند».

اینکه صداوسیما در برنامه های خود گزینشی برخورد می کند برکسی پوشیده نیست اما اینکه مراودات شخصی را در این انتخاب ها دخالت می دهد، مقوله ای است که در مخیله هیچ انسان فرهیخته ای نمی گنجد. این که مسولان بی مسولیتی در این رسانه مدیریت را به عهده گرفته اند موجب شده تا هر روزه شاهد مواردی اینچنینی باشیم. گویا مدیران این رسانه با سلیقه ای برخوردکردن خود قرار است اتفاقات سنگینی را رقم بزنند که این نمونه کوچکی است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید