سیدمجتبی حسینی:

فارغ التحصیلان هنرستان موسیقی تهران ستاره های سپهر هنر ایران هستند

0

موسیقی فارس_ معاون امور هنری وزارت ارشاد درباره برگزاری جشن صدسالگی هنرستان موسیقی تهران در گفتگو با ستاد خبری این برنامه گفت: «صد ساله شدن هنرستان موسیقی تهران نشان میدهد که مردم ایران چه فرهنگ و اصالتی دارند و این تاریخ هنری بی نظیر، قدمت و پیشینه ای تاریخی دارد.»

سیدمجتبی حسینی افزود: «باید به آموزش درست و اصولی هنر در کشور توجه کنیم و به نهادهای با اصالتی که در طول یک قرن یا بیشتر توانسته اند این ماموریت خطیر را پیش ببرند، احترام بگذاریم. وقتی دست اندرکاران برگزاری جشن صدسالگی هنرستان موسیقی تهران فهرستی از فارغ التحصیلان، اساتید و همکاران هنرستان ارائه دادند و من توفیق پید اکردم آنرا ببینم و یک به یک آنها را نگاه کنم، نامهای بسیار درخشانی بودند که امروز جزو ستاره های سپهر هنر ایران هستند.»

حسینی خاطر نشان کرد: «فارغ التحصیلان هنرستان موسیقی کمتر عضو گونه های متنزل موسیقی شده اند و همه در سطحی حرفه ای مشغول فعالیت شده اند. این نشان میدهد که وقتی سنگ بنای درستی هست، وقتی فکر و تدبیری در کار است، محصول این باغ هم محصول شیرین و گوارایی است. باید داشتن چنین باغی را پاس بداریم. باید به هم تبریک و شادباش بگوئیم برای داشتن یک باغ مثمر و صد سالگی قطعا اتفاقی غرور انگیز برای هنرستان موسیقی تهران خواهد بود.»

گفتنی ست جشن صدسالگی «هنرستان موسیقی تهران» با رونمایی از کتاب (تاریخ صد ساله هنرستان موسیقی تهران)، تمبر اختصاصی «صدسالگی» و معرفی مستند هنرستان موسیقی تهران در تاریخ 27 دی ماه در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

این برنامه در سه شب و با اجرای فارغ التحصیلان ادوار مختلف و تجلیل در سه بخش: قدیمی ترین هنرجویان، پرسابقه ترین اساتید و تاثیرگذار ترین مدیران ادوار مختلف در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت.

22 و 24 دی ماه تاریخ برگزاری اجراهای فارغ التحصیلان ادوار هنرستان موسیقی تهران خواهد بود و «جشن صدسالگی» نیز درتاریخ 27 دی ماه در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

جشن صدسالگی «هنرستان موسیقی تهران» به همت تعدادی از فارغ التحصیلان دوره‌های مختلف هنرستان موسیقی تهران و با همکاری و همیاری معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه توسعه هنرهای معاصر، دفتر آموزش و توسعه فعالیت¬های هنری و بنیاد رودکی برگزار می شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید