بررسی نواهای عاشورایی در «شب موسیقی»

0

موسیقی فارس- برنامه «شب موسیقی» از مجموعه «شب‌های هنر» امشب با حضور یک خواننده و یک تعزیه‌خوان روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

به گزارش موسیقی فارس به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، رضا مهدوی مجری کارشناس مجله تلویزیونی “شب موسیقی”، 28 مهرماه میزبان محمدهاشم احمدوند خواننده و محمد رحیم‌پور تعزیه‌خوان و ذاکر اهل بیت می‌شود و با آن‌ها در خصوص نواهای عاشورایی گفت‌وگو می‌کند.

حسین دهلوی از هنرمندان پیشکسوت عرصه موسیقی صبح روز سه‌شنبه 23 مهرماه بعد از مدت‌ها مبارزه با بیماری دار فانی را وداع گفت. و مجله «شب موسیقی» آیتمی را ویژه این هنرمند تهیه و تولید کرده است که در برنامه پخش می‌شود.

همچنین برای اولین بار قطعه عاشورایی «نوای نینوا» برگرفته از سوگواره‌های موسیقایی استان بوشهر و آیین سینه‌زنی مربوط به این منطقه جغرافیایی کشور با صدای متین رضوانی‌‌پور پخش می‌شود. این قطعه بر اساس نوحه‌های قدیمی منطقه بوشهر است که در گوشه شوشتری خوانده شده و از جمله آثار معتبر موسیقی نواحی منطقه جنوبی کشور در آیین‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) به‌ویژه مراسم سینه‌زنی است.

«شب موسیقی» به تهیه‌کنندگی حبیب‌الله ذوالفقاری، محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است و امشب ساعت 22 به‌صورت زنده روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید