بلیت‌های شب اول تمام شد

استقبال از رویدادِ «شب‌های جنوب»

0

موسیقی فارس-اولین دوره از رویداد شب‌های جنوب با استقبال مخاطبان روبه‌رو شد و تمام بلیت‌های شب نخست به فروش رسید. شب‌های جنوب که به همت نهاد فرهنگی «سازباز» برای اولین بار برگزار می‌شود میزبان هنرمندانی از جنوب کشور در کنار موزیسن‌های درجه یک سبک جز است. قرار است در هر کنسرت دو گروه به اجرا بپردازند که سیاستی در جهت حمایت از مخاطب است و رویداد پیشین سازباز یعنی شب‌های جز هم با چنین رویکردی برگزار شد.

در بخش اول از اولین شب، گروه امیر دارابی به همراه مجید سالاری روی صحنه خواهد رفت. گروهی که اردیبهشت ماه سال جاری هم در هفته موسیقی تلفیقی اجرا داشتند. مجید سالاریِ جوان به عنوان همخوان با گروع داماهی همکاری می‌کند و چندی پیش با همکاری حمزه یگانه تک آهنگ تفنگ دسته نقره را منتشر کرد. در قسمت دوم قرار است گروه کماکان به اجرا بپردازد. کماکان با تغییراتی که سردار سرمست در تنظیم‌ها ایجاد کرده روی صحنه خواهد رفت. در شب دوم قرار است ابتدا «ناصر منتظری» پروژه تک نفره خود را به اجرا بگذارد. او پیش از این دو آلبوم منتشر کرده و همیشه کارهایش با الهاماتی از ابراهیم منصفی (رامی) و استفاده از اشعار او بوده است. در دومین بخش هم شاهد اجرای رضا کولغانی و ابراهیم علوی خواهیم بود که در ادامه مجید سالاری و آرش رئیسی (نوازنده سابق داماهی) به آن‌ها ملحق می‌شوند. کولغانی و ابراهیم علوی پیش از اینکه گروه داماهی شکل بگیرد با هم همکاری می‌کردند، حالا باید دید آن‌ها چه فرمی را برای اجرایشان انتخاب کردند. کولغانی نشان داده خواننده‌ای است که علاوه بر حرکت‌های صحنه‌ای، همیشه به فکر پیشرفت است. همچنین ابراهیم علوی نوازنده‌ای هوشمند است که در نواختن گیتار کلاسیک، گیتار باس و عود امضای شخصی خودش را دارد.

همچنین قابل ذکر است که سازباز یک نهاد فرهنگی مستقل است که در فضای مجازی متولد شده و امیدوار است بتواند به اهالی موسیقی و فرهنگ خدمت کند. هدفش ایفای نقشی پیشرو در جهت پویایی فضای فکری و هنری جامعه‌ی مخاطبینش است. ضابطه‌ی اصلی سازباز در انتخاب حوزه های خدماتی اش ٬ هماهنگی آن‌ها با نیازهای احتمالی مخاطبین بوده است. سازباز باور دارد که کارایی و حیاتش به پویایی مخاطبینش وابسته است و پیشرفتش در گرو ارتباط متقابل با کاربرانش است.

رویداد شب‌های جنوب دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری یعنی 18 و 19 بهمن ماه، ساعت 21، در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان برای تهیه بلیت می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کنند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید