در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد؛

“شب‌های جنوب” در شب‌های برفی تهران+عکس

0

موسیقی فارس: شب گذشته چهارمین دور از مجموعه رویدادهای موسیقایی “شب‌های جنوب” بار دیگر در محل فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

شب نخست
این رویداد که در سه دوره قبلی نیز به همت انیستیتو فرهنگی «سازباز» و در فصل زمستان برگزار شده بود، این بار با ترکیبی متفاوت اجرا شد. تفاوت این رویداد با دوره های قبلی اش در ترکیب نوازنده ها و موزیسین ها بود، برای مثال در شب اول از مجموعه اجراهای این دوره، برنامه با جفتی نوازی خالو قنبر راستگو آغاز شد و با اجرای گروه موسیقی فولکلور داماهی به پایان رسید. خالو قنبر راستگو امسال همراه با ابراهیم علوی(نوازنده عود) و مصطفی صفا(سازهای کوبه‌ای) و محمدجواد قریشی بر روی صحنه ظاهر شد. خالو قنبر تعدادی از آثار فولکلوریک بندرعباس را به بهترین نحو ممکن اجرا کرد که با استقبال حضار روبرو شد. داماهی نیز تحت تاثیر فضای برنامه، فقط قطعات بندری‌ را اجرا کرد.

در ابتدای برنامه قطعه‌ جدیدی با صدای رضا کولغانی و نوازندگی ابراهیم علوی(گیتار) اجرا شد. سپس قطعه “مردن مردانه” نیز برای حاضران در سالن نواخته شد. همچنین دو تک‌آهنگ جدید به نام‌های «پریزاد» و «مایامله» اجرا شدند.

شب دوم
در شب دوم “شب‌های جنوب” ماهان میرعرب، مارتین برار و امیر وحبه به روی صحنه رفتند. میرعرب از سال‌ها قبل به عنوان گیتاریست جَز در ایران شناخته می‌شود و همیشه نیم‌نگاهی نیز به موسیقی تلفیقی(جز با موسیقی نواحی ایرانی)داشته است. اما در این دوره میرعرب سعی کرده بود موسیقی جز را با نواهای شمال افریقا تلفیق کند که نتیجه‌ای دلچسب داشت. همچنین قطعات «خلیج خوشحال» و «سعید» نیز در این بخش اجرا شدند.

و اما در بخش دوم از این اجرا نیز نوبت به حمزه یگانه و رضا کولغانی رسید که به تریوی میرعرب اضافه شدند.

گزارش تصویری علی رزمخواه، خبرنگار اختصاصی موسیقی فارس از این رویداد را ببینید؛

گزارش تصویری علی رزمخواه از شب سوم؛

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید