علیرضا جلالیان خبر داد:

جزییات «شب های موسیقی خراسان» اعلام شد

0

روایت قصه‌ای غم‌انگیز

موسیقی فارس– علیرضا جلالیان مدیر پروژه «شب های موسیقی خراسان» بیان کرد: قرار است که روز پنجشنبه ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ماه ویژه برنامه متفاوتی را با حضور سه گروه شناخته شده موسیقی نواحی خراسان در تالار رودکی برگزار کنیم که بر اساس آن گروه های «صبا»، «سیمرغ» و «ژنده پیل» در سه شب متوالی به اجرای آثاری برگرفته از موسیقی مقامی خراسان می پردازند.

وی ادامه داد: این ویژه برنامه در ادامه برنامه «شب های موسیقی خراسان» در اسفند ماه سال ۹۶ است که به دلیل برخی از اتفاقات در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار نشد و ما این بار تصمیم داریم با همکاری معاونت هنری وزارت ارشاد فضایی را فراهم کنیم که علاقه مندان موسیقی نواحی به ویژه موسیقی منطقه خراسان بتوانند از برنامه های ما دیدن کنند. آنچه ما برای این کنسرت ها برای مخاطبان در نظر گرفتیم اجرای آثار هیجان انگیز و با کیفیت است که می تواند رضایت شنوندگان موسیقی را فراهم کند.

مدیر پروژه «شب های موسیقی خراسان» توضیح داد: فضای اجرای زنده آثار مرتبط با موسیقی اقوام ایران در زمینه جذب مخاطب ضعیف بوده و اغلب مخاطبان با جذابیت های این نوع موسیقی آشنایی ندارند همچنین هیچ انگیزه ای برای حمایت از موسیقی اقوام ایران وجود ندارد و در چنین شرایطی قطعا با بحران مخاطب روبه رو می شویم و ماجرا همانی می شود که در پروژه «شب های موسیقی خراسان» سال گذشته اتفاق افتاد.

مهر

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید