اظهار نظر شهرام ناظری درباره تیتراژ سریال «نون خ»

0

موسیقی فارس-غزل خواجوی: شهرام ناظری، خواننده موسیقی اصیل ایرانی، درباره آهنگی که در قسمت پایانی سریال «نون خ» پخش شد اظهار نظر کرد.

این روزها انتقادهای زیادی نسبت به آهنگی که در قسمت پایانی سریال «نون خ» پخش شد، شده است. بنا به نظر برخی کارشناسان و رسانه‌ها این آهنگ کپی از یک آهنگ‌ ترکیه‌ای است.

شهرام ناظری استاد به نام آواز ایران، درباره موسیقی این سریال گفت: «به هر حال موسیقی کُردی همچون اقیانوسی بی‌انتهاست. مردم کُرد طی گذشت هزاره‌ها و قرن‌ها حافظ ارزش‌های آئینی، فرهنگی و هنری از جمله رقص و موسیقی بوده‌اند. تنوع شگفتی در موسیقی کُردی وجود دارد. شاید دوستان انتظار داشته‌اند، چون این سریال در داخل ایران تهیه شده بهتر بود که از موسیقی و هنرمندان داخل استفاده می‌شد یا حداقل در انتخاب قطعه موسیقی دقت و حساسیت بیشتری ابراز می‌شد.»

این قطعه کردی که قدمتی دیرینه دارد، تاکنون بارها توسط خواننده‌های مختلف بازخوانی شده است. یکی از این بازخوانی ها در سال ۱۹۸۴ توسط ابراهیم تاتلیس، خواننده مشهور ترکیه‌ای،با عنوان «لیلیم لِی» خوانده شده است و در سکانس پایانی فیلم مشهوری ترکیه ای به نام «ماوی» هم استفاده شده است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید