کنسرت آنلاین استاد کلهر به صورت زنده و رایگان پخش شد؛

کیهان کلهر در «شهر خاموش» غوغا به پا کرد +فیلم

0

موسیقی فارس: کیهان کلهر موزیسین مشهور ایرانی کنسرت آنلاینی را که وعده داده بود برگزار کرد، این کنسرت که تحت عنوان «شهر خاموش» اجرا میشد از عمارت اتحادیه تهران و به صورت زنده در اینستاگرام شخصی استاد کلهر پخش می شد.

شامگاه گذشته (چهارشنبه ۱۵ خرداد)، کیهان کلهر به منظور ایجاد لحظاتی شیرین و دلنشین برای مردمی که این روزها خانه‌نشینی را انتخاب کرده و طولانی شدن روزها و شب‌های کرونایی احتمالا برایشان خسته کننده و ملال آور شده با حمایت کمپانی هاکوپیان، کنسرت برخط «شهر خاموش» را که پیش از این به صورت زنده چندین بار اجرا کرده بود در خانه اتحادیه تهران به صحنه برد.
علاقمندان این هنرمند و اثر شهر خاموش، این اجرا را از طریق پلتفرم‌های مختلف از جمله صفحه شخصی این هنرمند تماشا کردند. این کنسرت قرار بود دو شب قبل برگزار شود که بنا به دلایلی نامعلوم به تعویق افتاده و نهایتا شامگاه گذشته در عمارت اتحادیه برگزار شد.
پیش از این و در تبلیغات مربوط به این اجرا کیهان کلهر در صفحه شخصی خود نوشته بود: فروردین نود و هشت و در شروع تور شهرخاموش قرار به رفتن به اغلب شهرهای کشورمان را داشتیم و بخشی از برنامه‌های ما نیز کنسرت برای هموطنان در شهرهای مرزی و از سر گیری اجراهای رایگان ویژه تور قبلی در مناطق محروم بود که به دلیل شیوع کرونا امکان پذیر نشد.
این نوازنده بین المللی در ادامه پیام خود نوشته بود: از این رو بر ادامه این اجراها به صورت پخش زنده در فضای مجازی و با امکان دسترسی به صورت رایگان و برای همه مخاطبان در اینستاگرام و یوتیوب تصمیم گرفتیم تا در این احوال برای ساعتی همدلانه در تاریخ ۱۳مرداد ماه در کنارتان بنوازیم و بشنویم.
همانگونه که گفته شد این اجرا از شامگاه ۱۳ مرداد به شب گذشته (۱۵ مردادماه) موکول شد.

پیش از این علیرضا عصار طی یک اجرای خانگی قطعه امیدواران را در ستایش از جانفشانی و تقدیر از کادر درمان اجرا کرد که این اجرا از طریق صفحه شخصی این هنرمند به صورت برخط پخش شد.
در دوازدهمین شب از اجراهای آنلاین نوروزخانه هم که به همت دفتر موسیقی و شهرداری تهران در برج میلاد در شب‌های عید نوروز اجرا شد سینا سرلک خواننده کشورمان اجرای خود را تقدیم به پرستاران و کادر درمانی کشور کرده بود.
امیر عظیمی دیگر خواننده کشورمان است که در روزهای آغاز شیوع بیماری کرونا با همت شرکت ترانه شرقی کلیپی با عنوان «۳۰۰ گل سرخ یک گل نصرانی» را در پاسداشت جانفشانی‌های کادر درمانی کشور در فضای مجازی منتشر کرده بود.
کیهان کلهر نیز در اجراهای برخط موسیقی در روزها و شب‌های کرونایی پیش از این تکنوازی سه تار را در موزه آبگینه برای مخاطبان اجرا کرده بود.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید