با موضوع نگاه و رویکرد به سرود و موسیقی در قبل و بعداز انقلاب اسلامی و آموزش و پژوهش در موسیقی

شنبه‌های انقلاب به «سرود و موسیقی» رسید

0

سی‌ویکمین نشستِ شنبه‌های انقلاب با موضوع «سرود و موسیقی» و با هدف تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در این حوزه، فردا (شنبه ۲۶ آبان) برگزار می‌شود.

در این برنامه، کارنامه چهل‌ساله انقلاب اسلامی در حوزه «سرود و موسیقی» در موضوعاتی همچون: نوع نگاه و رویکرد به سرود و موسیقی در قبل و بعداز انقلاب اسلامی، زیرساخت های موسیقی، رویدادها و رخدادهای موسیقیایی، آموزش و پژوهش در موسیقی، موسیقی در دفاع مقدس و مقاومت، خدمات دوسویه اننقلاب اسلامی و موسیقی به همدیگر، موسیقی اقوام و نواحی ایران در قبل و بعد از انقلاب اسلامی، مورد بررسی و تبیین قرار خواهد گرفت.

در این مراسم اساتید و صاحب نظرانی، همچون محمدعلی گلریز خواننده سرودهای انقلابی، رضا مهدوی پژوهشگر، مؤلف و منتقد حوزه موسیقی و از پایهگذاران و مدیران هنرستان موسیقی حوزه هنری و موسیقی دانشگاه سوره سازمان تبلیغات اسلامی، هوشنگ جاوید مدیر و طراح نخستین جشنواره نی نوازی حوزه هنری و مدیر و طراح نخستین جشنواره هنرهای قرآنی وزارت ارشاد اسلامی، هادی منتظری نوازنده و مدرس مشهور کمانچه در ایران و عضو شورای شعر و موسیقی مرکز سرود و موسیقی صدا و سیما، هادی آرزم آهنگساز انقلابی و سرپرست ارکستر موسیقی سنتی ایران و عضو شورای موسیقی تالار وحدت و جمع دیگری از کارشناسان و نخبگان، دستاوردهای چهل سال انقلاب اسلامی را در این حوزه، مورد بررسی قرار خواهند داد.
این نشست صبح فردا (شنبه ۲۶ آبان) ساعت ۹:۳۰ در سالن جلسات معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واقع در میدان بهارستان، جنب ایستگاه مترو، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

برنامه «شنبه‌های انقلاب» که به همت جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، شنبه‌های هر هفته یکی از دستاورد‌های انقلاب اسلامی در موضوعات مختلف را با حضور چهره‌های شاخص آن حوزه، بررسی می‌کند

منبع: موسیقی ما

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید