سیاوش قمصری: حرمت موسیقی را حفظ کنیم

0

موسیقی فارس-مریم خوشرنگ: سیاوش قمصری خواننده ی جوانی که بیش از ده سال است در حوزه ی موسیقی حضور دارد و به گفته ی خودش، در حال کسب تجربه بوده و مدت هاست به صورت جدی در حال جمع آوری اولین آلبوم رسمی خود با نام «یادگاریات» بوده. این آلبوم مراحل اخذ مجوز را سپری می کند و به زودی برای انتشار آماده خواهد شد. استقبال از قطعاتی که به صورت اینترنتی از این خواننده منتشر شده و پرکاری وی بهانه ای شد تا گفت و گویی کوتاه با او انجام دهیم.

جرقه  جمع آوری اولین آلبوم رسمی از کجا زده شد؟

من نزدیک به ده سال است که در حوزه ی موسیقی حضور داشتم و سعی کردم در سکوت به کسب تجربه بپردازم. اما بعد از انتشار قطعاتی مثل «عذاب»، «یادگاریات»، «آخر هفته»،«دل خوش» و «تنهایی» که در ماه رمضان گذشته پخش شد و خدارا شکر همه ی قطعات نیز مورد توجه و استقبال مخاطبان قرار گرفت، تصمیم به جمع آوری و تولید یک آلبوم رسمی و مجاز گرفتم.

برای اینکه بتوانید نظر مخاطب را نسبت به خودتان و به خصوص موسیقی تان جلب کنید، چه فاکتورهایی را در نظر گرفتید. به خصوص که این روزها خواننده شدن و ارایه ی موسیقی کار خیلی سختی نیست…

تمام سعی خودم را به کار گرفتم تا سلیقه ی مخاطب را با حداقل استاندارهای موجود در موسیقی داخلی میکس کنم. البته همانطور که شما اشاره کردید در این روزهای شلوغ موسیقایی و خواننده شدن در کم ترین زمان، اینکه شما کار قابل قبول و قابل دفاع ارایه بدهید، ساده نیست. من تلاش کردم اولین قدم را محکم بردارم امیدوارم که همینطور باشد.

شنیدیم برای حضور در موسیقی خارج از کشور پیشنهادهایی هم داشتید. این موضوع صحت دارد؟

به واسطه ی دوستانم به من یکی دو تا پیشنهاد شد که می توانست برای هر کسی وسوسه کننده باشد اما ترجیح دادم در ایران بمانم. دوست دارم اگر قرار است اتفاقی در موسیقی برایم بیافتد در کشور خودم و بین مردم ایران باشم. من هرگز به خاطر موسیقی از ایران خارج نخواهم شد.

فکر می کنید بتوانید یکی از خواننده های برند، در موسیقی پاپ باشید؟

ببینید این موضوع به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست. شما بهتر از من می دانید که نه تنها موسیقی بلکه سلیقه ی مخاطب نیز قابل پیش بینی نیست و به همین جهت شما نمی توانید خیلی دقیق و با برنامه نسبت به آینده موسیقی و حتا خواننده نظر بدهید. گاهی یک قطعه ی موسیقایی با کمترین فاکتورهای استاندارد، بین مردم مورد استقبال قرار می گیرد و یا برعکس این موضوع هم اتفاق می افتد. من تمام تلاش خودم را به کار می گیرم تا در جایگاه مناسب و البته قابل دفاع بایستم. اما در این مسیر شانس و اقبال رانمی توان نادیده گرفت.

چند درصد از «یادگاریات» موسیقی محور و چند درصد کلام محور است؟

هم ترانه و هم موسیقی از درجه ی اهمیت بالایی در ارایه ی قطعه های موسیقایی برخوردار هستند. اما نباید فراموش کنیم که کلام و ترانه آن چیزی ست که مخاطب زمزمه می کند به خصوص در موسیقی پاپ و همین موضوع باعث می شود تا خواننده و عوامل تهیه آثار موسیقایی به کلام و ترانه اهمیت بیشتری بدهند. ضمن اینکه فراموش نکنیم موسیقی و کلام مکمل یکدیگرند.

فضای موسیقی «یادگاریات»…

فضای این آلبوم بیشتر اکتیو است اما قطعه های آرام هم اجرا کردیم البته امیدوارم مورد پسند مخاطبان و مردم عزیز قرار بگیرد.

برنامه های آینده سیاوش قمصری…

به طور حتم بعد از انتشار آلبوم، برنامه ریزی هایی که برای اجرای کنسرت در نظر گرفتیم پی گیری و به امید خدا اجرا خواهیم کرد. اجراهای خوب به خصوص اجراهای خاص در شهرستان ها

و در پایان…

من تمام تلاشم را به کار گرفتم تا شرمنده ی مخاطب و مردم نشوم اما فراموش نکنیم همیشه درهر کاری اولین قدم، یعنی آزمون و خطا و موسیقی نیز جدا از این موضوع نیست. اولین و گاهی دومین آلبوم موسیقایی هر خواننده ای فضایی ست برای آزمون و خطاها تا رسیدن به نقطه ی عطف. همچنین یادمان باشد که موسیقی صدای هستی ست و نمی توان آن را از روزمره های مان حذف کنیم بنابراین سعی کنیم حرمت موسیقی را حفظ کنیم.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید