سینا نورائی: تئاتر “دستم را نگیر” روایتگر زندگی بازیگران معلول است

0

موسیقی فارس_پانیذ رحیمی :سایت موسیقی فارس در پی انتشار خبر اجرای تئاتر “دستم را نگیر” نزد کارگردان این گروه (سینا نورائی) رفت تا از جزئیات این نمایش مطلع شود.

 

سینا نورائی، کارگردان توانمند عصر حاضر کشورمان در ارتباط با انگیزه خود برای برگزاری این تئاتر اینگونه گفت: بنده پانزده سال است که در زمینه حرفه تئاتر مشغول به فعالیت هستم و حدود دو سال بود که منتظر فراهم شدن فرصتی به جهت همکاری با دوستان کم توان جسمی و حرکتی برای تولید یک اثر نمایشی بودم؛ تا اینکه یکی از همکاران و فعالان در امر حمایت از عزیزان ناتوان جسمی با بنده تماس گرفتند و پیشنهاد ساخت یک نمایش با این چنین عزیزانی را مطرح کردند و من هم با کمال میل پذیرفتم.

 

او در خصوص شیوه اجرای تئاتر گفت:  “تئاتر دستم را نگیر” با شیوه ی مونولوگ (تگ گویی) روی صحنه خواهد رفت که روایتگر زندگی و آرزو های خود بازیگران نمایش است، که متن و ایده اصلی با خود بازیگران بوده و سرکار خانم عیوض زاده به عنوان مشاور متن ؛ همراه این عزیزان هستند.

 

وی در مورد شرایط کار با گروه ادامه داد :شرایط کار با این دسته از افراد جامعه که تنها از لحاظ جسمی شاید با ما تفاوت داشته باشند اما از لحاظ فکری احساسی ؛ بسیار انسان های سالم و شریف هستند، در اوایل تمرین ها ، سخت بود ولی با گذشت زمان و افزایش انگیزه و نمایان شدن استعداد ها تک تک بازیگران، ادامه مسیر، آسان و لذت بخش شد

 

نورائی در ارتباط با موانع اجرا گفت:موانع در زمینه هنر و به خصوص نمایش به طور کل وجود دارد و به طبع کار کردن به این شیوه و با حضور بازیگرانی با این شرایط که نیاز به حمایت های مختلف دارند ، اما هیچ حمایتی از این عزیزان نمی شود، کار آسانی نیست . به این دلیل که در آغاز راه، وعده های زیادی برای حمایت از پروژه و بازیگر ها داده می شود اما هر چقدر که به پایان پروژه و زمان ارائه نزدیک می شویم ، هیچ کدام از وعده ها (حتی از جانب دوستان صمیمی) عملی نشده و نمی شود

 

وی همچنین از برنامه های آینده این گروه خبر داد و بیان کرد:در صورت حیات ، قصد دارم بعد از اتمام ماه صفر ، یک نمایش چند پرسوناژه را به همراه بازیگران نمایش (دستم را نگیر) ، به روی صحنه ببرم.

 

سینا نورائی در پایان اشاره داشت:در پایان هم امیدوارم نگرش و فرهنگ جامعه به سمتی حرکت کند که به عزیزانی که دچار ناتوانی و کم توانی جسمانی هستند ، به چشم ترحم نگاه نکنیم و سعی کنیم راهشان را برای ادامه زندگی ، هموار کنیم. نمایش دستم رانگیر ، با نقش آفرینی تعدادی از همین عزیزان ، روز سه شنبه در تماشاخانه سپند به روی صحنه خواهد بود . علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا تهیه بلیط میتوانند به سایت www.tiwall.com مراجعه نمایند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید