سلبریتی ها یک روز تاریخ سازند و یک روز تاریخ باز

0

موسیقی فارس-غزل خواجوی: سیروان خسروی خواننده پاپ، در واکنش به اتفاقات اخیر در صفحه اینستاگرام خود، پستی انتقادی منتشر کرد.

این روزها که سلبریتی‌ها برای همدردی با داغدیدگان کنسرت‌های خود را لغو و جشنواره فجر را تحریم می‌کنند، سیروان خسروی به آنچه رنگ عوض کردن هنرمندان در همه شرایط می‌خواند انتقاد کرد.

سیروان خسروی که پیش‌تر (در سال ۱۳۹۷) کنسرت‌های خود را به حمایت از اعتراضات مردمی لغو کرده بود و حدود یک سال کنسرتی را برگزار نکرد و در آن زمان نیز با هجمه‌ای از سوی منتقدین رو به رو شد؛ این بار اعتراض خود را به سلبریتی‌ها این طور ابراز کرد.

او که عکسی از یک آفتاب‌پرست را در زمینه سبز، بنفش و سیاه منتشر کرد، این طور نوشت: «نه سبز بودم، نه بنفش شدم، نه تَكرار كردم و نه سياه می‌شوم. ‌‎ولى افسوس كه هنوز هم بسيارند كسانيكه دنباله رو سلبريتی‌هاى آفتاب‌پرستى هستند كه يک روز سبزند، يک روز بنفش، يک روز عزادارند، يک روز به فلان كانديدا “اعتقاد راسخ” دارند، روز ديگر تظاهر به فريب‌خوردگى مي‌كنند، يك روز تاريخ سازند و روز ديگر تاريخ باز.»

وی این طور ادامه داد: «این‌ها همان‌هايى هستند كه از ماهيگيرى از آب گل‌آلودِ هيچ حادثه‌اى نميگذرند و شهوت ديده شدنشان تمام ناشدنى است. من نه از “درود به شرافت”ها خوشحال مي‌شوم و نه از “لعنت”ها ناراحت، چون می‌دانم تنها با يک پست عوام‌فريبانه تمام “لعنت”ها به “درود” تبديل می‌شود.»

خسروی در آخر ناراحتی خود را از وضع موجود و با شعری از محمد سلمانی این چنین بیان کرد: «قطعا قلب من هم همانند هر انسانى از اين همه مصيبت به درد آمده و حالم از شرایط اسفناک زندگی در کشورم به هم می‌خورد؛ اما باور دارم كه گذاشتن يک عكس مشكى يا پُستهايى كه جز برانگيختن احساساتِ لحظه‌اى هيچ كاربردى ندارند، هيچ دردى را درمان نخواهد كرد.
“مرا به خویشتن خویش وانهید که من
نه از قبیله زهدم، نه اهل تزویرم” »

هنرمندان در وضع کنونی دو دیدگاه دارند؛ عده ای که برای اعتراض به وضع موجود کنسرت‌هایشان را لغو و جشنواره فجر را تحریم می‌کنند و عده دیگری نیز هم‌چون سیروان خسروی‌ عقیده دارند هنر باید التیام بخش روزگار باشد و نه دردی برای آن.

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید