جشنواره ملی مردمی سوخته نگاری مقام پدر در برج آزادی

0

موسیقی فارس- جشنواره ملی مردمی سوخته نگاری مقام پدر و بیان کرامات امیرالمومنین علی (ع) همزمان با ایام ولادت حضرت علی (ع) از تاریخ 22 تا 27 اسفند در برج آزادی برگزار می گردد.
به گزارش روابط عمومی مجموعه برج آزادی، جشنواره ملی مردمی سوخته نگاری مقام پدر و بیان کرامات امیرالمومنین علی ع از اواسط آذرماه کار دبیرخانه آن آغاز شد و طی فراخوانی ۴۷ هنرمند از نقاط مختلف کشور ثبت نام نمودند که از این بین ۳۰ هنرمند انتخاب شدند و مشغول به خلق اثر در دو موضوع مقام پدر و شان و کرامات حضرت علی علیه السلام گردیدند که هر هنرمند دو اثر را اجرا کرده است که در دو سایز ۴۰×۶۰ و ۳۰×۴۰ می باشد .
هنرمندانی از استانهای گیلان شهر رشت، آذربایجان ارومیه ، اصفهان شهرستان هرند و دهاقان ،لرستان الیگودرز ، البرز کرج، سمنان دامغان ، گلستان گرگان ، تهران ، خوزستان دزفول ، دماوند ، آثارشان به مجموعه برج آزادی راه پیدا کرده است.
مرتضی ندّاف مدیر عامل موسّسه فرهنگی هنری سوخته نگاری ایران و دبیر جشنواره با پشتوانه ربع قرن تجربه و فعالیت حرفه ای در طراز جهانی تلاش دارد جوانان مستعد و توانمند را در حوزه فرهنگ و هنر و بویژه سوخته نگاری پرورش دهد تا آینده سازان فرهنگ و هنر ایران برای نسلهای آتی باشند.
از برنامه های ایام نمایشگاه اجرای زنده سوخته نگاری روی چوب و ریزنگاری ذکر یاعلی روی گندم است که اذکار به مدعوین و بازدیدکنندگان به نیت سلامتی امام عصر عج اهدا میگردد .
در طی نمایشگاه تصویر جاوید الاثر احمد متوسّلیان از فرماندهان دفاع مقدّس روی چوب سوخته نگاری میگردد و به دبیرکل محترم بنیاد ملّی حامیان علم و فناوری جناب آقای دکتر مجید محمودی کوچکسرایی اهدا میگردد تا ایشان از این اثر به نحو احسنت در معرفی هرچه بیشتر احمد متوسلیان به نسل امروزی استفاده نمایند .
جشنواره ملی مردمی سوخته نگاری از 22 تا 27 اسفند از ساعت 9 الی 18 در تالار آیینه برج آزادی پذیرای علاقه مندان به این آثار می باشد.

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید