سوفی، خواننده پاپ-الکترونیک اسکاتلندی درگذشت

0

موسیقی فارس- سوفی زئون ،خواننده و آهنگساز صبح سی ام ژانویه بر اثر یک حادثه درگذشت.

صبح شنبه 30 ژانویه فوت این هنرمند تایید شد و گفته شد وی پس از یک حادثه وحشتناک درگذشت.

سوفی زئون در شهر گلاسگوی اسکاتلند متولد و بزرگ شد .او علاقه  به رقص و موسیقی الکترونیک را از پدر خود  به ارث برد و از همان جوانی شروع به ضبط ساخته های خود کرد.

 در همان اوایل او آنها با چند موزیسین در PC Music ارتباط برقرار کرد و با آنها  در پیشتاز آزمایشی پاپ قرار گرفتند و اولین تک آهنگ خود را با عنوان «چیزی بیشتر برای گفتن» در سال 2013 منتشر کردند.

این کار به دلیل ترکیب متناوب و جذاب آن از ضرب های کشنده ، ساینده ، ملودی های مقاومت ناپذیر پاپ و آوازهای بلند آواز برای اولین بار مورد توجه قرار گرفت.

در سال 2014 ، سوفی در دو تک آهنگ ظاهر شد که با استقبال جهانیان مواجه شد. این آهنگها « Lemonade» و « Hard» در همکاری با « PC Music AG Cook» و صدای « Hayden Dunham.» بود. این تک آهنگ ها مورد انتقاد شدید قرار گرفتند و سوفی را به عنوان یکی از هیجان انگیزترین نام های موسیقی پاپ و رقص پیشرو مطرح کردند.

سوفی در ادامه  چندین تک آهنگ دیگر منتشر کرد از جمله «بدون ضرب و شتم» در سبک الکتروپاپ و آهنگ «ما هرگز خداحافظی نکردیم» که از جمله آثار درخشان اودر سال 2015 به شمار می روند.

او همکاری هایی نیز با مطرح ترین هنرمند عرصه پاپ چارلی ایکسسیایکس داشت و در نتیجه قطعه معروف «WROOM WROOM» را منتشر کردند. همچنین در تک آهنگ "Bitch، I'm Madonna" ساخته مدونا در سال 2015 به عنوان نویسنده کار کرد.

در سال 2017 ، سوفی بیشترین توجه حرفه ای ها را به خود جلب کرد . او برای تک آهنگ «اشکالی ندارد گریه کند» تصنیف باشکوه و کاملاً همدل سینت پاپ ، اولین باری بود که سوفی از آواز خود استفاده می کرد و با شور و شوق زیادی این کار را انجام داد.  این قطعه در نهایت توسط بیلبورد به عنوان یکی از بهترین آهنگ های سال 2017 نامگذاری شد.این قطعه موزیک ویدیویی کاملا صمیمی دارد، که در آن آنها برای اولین بار از تصویر خود استفاده می کردند.

در اواخر همان سال ، آنها مصاحبه هایی انجام می دادند که هویت تراجنسیتی خود را تأیید می کرد

آن زمان یک نماینده به بیلبورد گفته بود  که سوفی ترجیح می دهد از ضمایر جنسیتی استفاده نکند.

در سال 2018 ، آنها اولین آلبوم تحسین شده رسمی خود را با نام   Oil of Every Pearl’s Un-Insides ” منتشرو لیست های مختلف پایان سال انتشارات را تهیه کردند و حتی نامزدی بهترین آلبوم الکترونیکی رقص- الکترونیکی را در گرمی های 2019 دریافت کردند.

سم اسمیت ، رینا ساوایاما  به مرگ غم انگیز سوفی واکنش نشان داده و نوشتند: «یک چشم انداز واقعی و نمادی از نسل ما»

رینا ساوایاما ، محبوب سبک پاپ نیز صبح شنبه توئیت کرد که معنای سوفی برای او چه از نظر هنری و چه از نظر شخصی چیست. او نوشت: «RIP SOPHIE تو شیرین ترین بودی – یک نماد و یک رویا.» «جهان و جامعه ما یک روح زیبا را از دست داده اند.»

سوفی ، یکی از مهمترین چهره های دهه گذشته موسیقی زیرزمینی پاپ و رقص بود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید