خلاقیت درگروه نیوش

0

موسیقی فارس_مرجان محمدی:سروش قهرمانلو ،از اعضای گروه موسیقی نیوش در مصاحبه با خبرگزاری موسیقی فارس درباره ی محصولات فرهنگی گروه نیوش ، به گفتگو پرداخت.
در تاریخ۵اسفند ماه۹۷، ازآلبوم جدید گروه نیوش در تالار وحدت رونمایی شد.این مراسم همراه با برگزاری قطعاتی ازاین گروه بود وجشن رونمایی درقالب کنسرت برگزار شد.
ابتکار گروه نیوش درنظرگرفتن محصولات مختلف موسیقایی برای مخاطبان این جشن بود.
این گروه موسیقی،۵محصول فرهنگی و موسیقی را به مخاطبان عرضه کردند.
کیف پاسپورتی،سی دی گروه نیوش،تی شرت نیوش،صفحه گرامافون و جعبه هدیه که مجموعی از هدایااست، ازجمله ابتکارات گروه نیوش است.
اولین محصول نیوش،کیف پاسپورتی از جنس پارچه است که محصولی کاملا ایرانی می باشد وهیچ ماده ی پلاستیکی درساخت کیف به جهت همراهی با پویش نه به پلاستیک ، به کارنرفته است.طرح روی این کیف ، جغد که نشان گروه نیوش است،می باشد.
نکته جالب توجه،قراردادن کارت که پشت جلد آلبوم نیوش است،همراه با کد دانلود داخل کیف است.این ابتکار برای اولین بار و درایران توسط گروه موسیقی نیوش،انجام شده است.
طبق گفته ی قهرمانلو، به دلیل افزایش مصرف موسیقی به شکل دیجیتال، این طرح درنظرگرفته شده که قیمتی پایین تر از روش های دیگر دارد وبرای همه ی افراد قابلیت دسترسی دارد.
دومین محصول گروه نیوش،تهیه ی سی دی آلبوم جدیدگروه نیوش می باشد که درتعداد محدودی رایت شده و به مبلغ۲۰هزارتومان به فروش رسیده است.
تی شرت نیوش محصول دیگری ازاین گروه است  در۴مدل تولیدشده است.بر روی این تی شرت که تولید داخل است و درآن ازهیچ نوع ماده ی پلاستیکی استفاده نشده، لوگوی نیوش به چاپ رسیده است.این تی شرت نیز همراه باکد دانلود به مخاطبان عرضه می شود که مردم را به عدم دانلود غیرمجاز تشویق می کند.قیمت درنظر گرفته شده برای این تی شرت موزیکال،۱۰۰ هزارتومان می باشد.
محصول دیگر موسیقایی نوستالژی گروه نیوش ، صفحه گرامافون است که ۱۰نسخه ی آن در آلمان پرس شده و درشکل محدودی پس از۴۰سال اولین بار توسط ناشر ایرانی بانام رامشگران پارسی ، منتشرشده است.گرامافون برای مخاطبان حساس به صدا درنظرگرفته شده که کار راباکیفیت بیشتری دنبال می کنند.قیمت این محصول خاطره انگیز۴۷۰هزارتومان است.
آخرین محصول گروه نیوش، یکصد نسخه  جعبه هدیه ای است که لوگوی نیوش روی آن حک شده و شامل تمامی محصولات ذکرشده می باشد به اضافه ی ۱۰قاب مسی که یکی ازاشعار آلبوم‌ روی آن حک شده است وبه مبلغ۱/۴۷۰/۰۰۰ تومان به فروش رسیده است.
شهرهایی که تابه امروز،گروه نیوش برای رونمایی حاضرشدند،اصفهان،شهسوار،متل قو ، گرگان،ساری،ایزدشهر،سمنان،مشهد،سبزوار و شاهرود بوده است.
البته بعدازماه مبارک رمضان نیز تور سفرهای رونمایی از آلبوم گروه نیوش ادامه دارد وبه شهرهای همدان،کرمانشاه،سنندج،ساوه،کیش، کرمان،یزد،شیراز و تبریز می رسد.
قهرمانلو در پایان به این مطلب اشاره کرد که صاحب اثر مسئولیت پخش رانیز بعهده گرفته است وبا مراکز فرهنگی مختلف در تهران و شهرستانها که از هنرمستقل استقبال می کنند، در رابطه باآیین رونمایی مذاکره کرده است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید