با اجرای ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی؛

طنین آوای دبوسی و استراوینسکی در تالار وحدت+عکس

0

موسیقی فارس_سهند اینانلو: شب گذشته ۴دی ماه ۱۳۹۸ ارکستر سمفونیک تهران به رهبری دائم شهرداد روحانی در تالار وحدت تهران به روی صحنه رفت.

ارکستر سمفونیک تهران که با استقبال چشمگیری از سوی مخاطبان روبرو شده بود اولین شب از برنامه اعلام شده را اجرا کرد، این در حالی است که امشب، برای دومین شب پیاپی شهرداد روحانی ارکستر سمفونیک تهران را به روی صحنه تالار وحدت می‌برد.

در این کنسرت قطعات «Danse sacree et dance profane for harp and string» اثر کلود دبوسی آهنگساز فقید فرانسوی از مبتکران و طراحان سبک امپرسیونیسم در موسیقی با تک نوازی هارپ طناز بیگی، «Daphnis et Chloe Suite  No. ۲ » اثر ژوزف موریس راول آهنگساز فقید فرانسوی که قطعات پیانو و ارکسترال و آثارش روی تصویرهای یک نمایشگاه اثر مودست موسورگسکی کارهای مشهوری در میان آثار موسیقی سده بیستم هستند برای حاضرین در سالن اجرا شد

اجرای آثاری از سرگئی سرگئیه‌ویچ پروکفیِف آهنگساز و پیانیست روس و ایگور استراوینسکی آهنگساز روس، بخش دیگری از کنسرت شب گذشته ارکستر سمفونیک تهران را تشکیل می‌داد.

در میانه برنامه، شهرداد روحانی به ایراد سخن پرداخت و از اعضای ارکستر تحت رهبری اش تقدیر به عمل آورد. وی به تمجید از اجرای خوب و دلنشین طناز بیگی(نوازنده ۱۶ساله هارپ) پرداخت و از سایر نوجوانان حاضر در مجموعه ارکستر سمفونیک تهران نام برد.

گزارش تصویری موسیقی فارس از اجرای دیشب؛

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید