درپی برگزیده ­شدن استاد لوریس چکناواریان در سومین دوره «جایزه ء سرو ایرانی»

پیام تبریک مدیرکل دفتر موسیقی به چکناواریان

0

موسیقی فارس-فرزاد طالبی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درپی برگزیده ­شدن استاد لوریس چکناواریان در سومین دوره «جایزه ء سرو ایرانی» پیام تبریکی را منتشر کرد.

به گزارش موسیقی فارس، به نقل از روابط عمومی دفتر موسیقی، در متن پیام تبریک فرزاد طالبی به استاد لوریس چکناواریان آمده است:

«باسمه تعالی

استاد گرانمایه، جناب آقای لوریس چکناواریان

با سلام و احترام

انتخاب جناب عالی به عنوان چهره  برگزیده سومین دوره  “جایزه  سرو ایرانی” ، نشان از مجموعه  شایستگی‌های شما و حضور دیرپایتان در عرصه آفرینش آثاری درخشان در گستره موسیقی ایران است که علاوه بر کمال و زیبایی، ریشه درفرهنگ و هنر این خاک آسمانی دارند.

حضور ارزشمندی که اینک، در فرصت تقدیم “تندیس سرو سایه فکن” ، از سوی انجمن های فرهنگی و علمی غیردولتی کشور ، مورد تقدیر قرار می گیرد.

ضمن تبریک این انتخاب بجا، تداوم سربلندی و سلامتی تان را از درگاه پروردگار متعال ، آرزومندم»

جایزه فرهنگی سرو ایرانی از سوی گروهی از انجمن‌های فرهنگی و علمی غیردولتی در سال ۱۳۹۳ برپا شده است. این جایزه در سال ۱۳۹۴ به دکتر عبدالمجید ارفعی و آیدین سلسبیلی و در سال ۱۳۹۵ به دکتر ژاله آموزگار و میلاد وندایی اهدا شده بود.

جایزهٔ سرو ایرانی یک جایزهٔ مردم‌نهاد در زمینهٔ میراث فرهنگی است که در دو رشتهٔ استادان برتر و جوانان کوشنده برگزار می‌شود.

لوریس چکناواریان- آهنگساز و رهبر ارکستر ایران به عنوان برنده جایزه سرو ایرانی این دوره در گروه سنی بالای ۶۵ سال در سال ۱۳۹۶ برگزیده شد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید