با آوازخوانی استاد ایرج خواجه امیری

جشن هفتاد و پنجمین سالروز تولد محمدعلی بهمنی برگزار شد

0

موسیقی فارس- شب گذشته مراسمی برای تولد ۷۵ سالگی شاعر توامند کشورمان محمودعلی بهمنی برگزار شد.
در این مراسم ایرج خواجه امیری خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی به آوازخوانی پرداخت.
مراسم تولد محمدعلی بهمنی در حالی شب گذشته در برنامه «شب های شعر» نگارستان شهر برگزار شد.
در ابتدای این مراسم بهروز رضوی بازیگر ، گوینده رادیو و تلویزیون درباره محمد علی بهمنی سخنرانی کرد و ایرج خواجه امیری خواننده پیشکسوت موسیقی اصیل ایرانی نیز چند تصنیف را اجرا کرد و در ادامه از کتاب اشعار بهمنی که به خط بریل برای بهره مندی روشندلان برگردانده شده بود، رونمایی و به این شاعر اهدا شد.
ترانه «بهار بهار»با صداي خوانتده فقيد «ناصر عبداللهي» پخش شد و حميد گلشن «خواننده» به همراه گروه موسيقي خود به اجراي آثاري از استاد بهمني به طور زنده پرداخت.
و در ادامه هماهنگي از اساتيد و هنرمندان پخش شد
هنرمندانی چون ایرج خواجه امیری ، بهروز رضوی ، کیوان ساکت ، محمد رضا فروتن ، رضا عبداللهی ، عباس سجادی ، مهرداد شهسوارزاده، رابعه زند، صابر قدیمی ، احسان نظری و … و نیز علاقه مندان این شاعر حضور داشتند.
در پایان این مراسم نماهنگی از شعرخوانی و تبریک هنرمندان پخش و سپس نقاشی خط وعکس محمدعلی بهمنی که در طول مراسم توسط محمد یزدانی و موحد بیرانوند خلق شده بود از طرف نگارستان شهر به ایشان اهداء شد.
برنامه «شب‌های شعر» تنها انجمن شعری با حضور محمد علی بهمنی در تهران است که هر دوشنبه در محل نگارستان شهر با حضور این شاعر برگزار می شود.
زادروز هفتاد و پنجمين تولد استاد محمد علي بهمني روز دوشنبه ٢٨ فروردين در محل مجموعه نگارستان واقع در بوستان گفتگو با حضور اهالي شعر و ادب و تعدادي چند از هنرمندان برگزار شد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید