آخرین تمرین گروه تیار پیش از برگزاری کنسرت

0

موزیک فارس_سهند اینانلو: گروه موسیقی تیار که یکی از معدود گروه های موفق بانوان در عرصه موسیقی ایران است، این روزها در حال تمرین و آماده سازی گروه برای کنسرت روز هفتم شهریور است. موزیک فارس برای تهیه گزارش از آخرین جلسه تمرین شان به محل استودیو رفته است تا از نزدیک شاهد هنرنمایی اعضای گروه موسیقی تیار باشد، در ادامه خلاصه ای از این جلسه تمرین را می خوانید؛

آیدا امیری مقدم که در نقش سرپرست گروه و نوازنده سازهای ضربی فعالیت می کند مدیریت جلسه تمرین را برعهده داشت. وی که یکی از فعال ترین چهره های موسیقی بانوان نیز محسوب می شود در این برنامه نیز نقش بسزایی در اجرای کنسرت ایفا می نماید.


مجید فلاح پور نیز در جلسه حاضر است و بر مراحل تمرین نظارت می کند. فلاح پور که در نقش تهیه کننده ظاهر شده در ماه های اخیر عاملیت برگزاری چندین کنسرت بانوان را برعهده داشته است. وی با همکاری گروه تیار آخرین برنامه خود را که پیش از ایام عزاداری محرم و صفر(تعطیلی کنسرت ها) برگزار خواهد شد به روی صحنه می برد. در این روزها که کمتر تهیه کننده ای انگیزه همکاری با گروه های موسیقی بانوان را دارد، وجود افرادی چون مجید فلاح پور همچون کیمیایی گرانبها برای بدنه موسیقی کشور ارزشمند است چرا که موجبات ظهور و بروز استعدادهای بیشماری از بین زنان هنرمند را فراهم آورده است.


همانطور که از اعضای گروه تیار انتظار می رفت بارزترین مولفه حاکم بر تمرین، نظم و انضباط بود، این فاکتور حیاتی در کنار توانایی نوازندگان چیره دست باعث هماهنگی هرچه بیشتر بین تک تک اعضاء گروه باشیم. هاله خاورانی (خواننده گروه تیار) نیز تکمیل گر این هارمونی دلنشین است. قطعات متنوعی که توسط گروه آماده شده غالبا از بین آثار فاخر موسیقی اصیل ایرانی و همچنین نواهای فولکلور کشورمان انتخاب شده است که هر کدام یادآور خاطراتی شیرین برای تک تک ایرانی ها می باشد.
ملودی هایی سرشار از احساسات انسان شرقی که روح انسان را نوازش می دهد به بهترین شکل ممکن اجرا شد، البته نوآوری های بسیار بجا و مناسبی نیز در تنظیم قطعات دیده می شد که یقینا قاطبه مخاطبین را هم به وجد می آورد.

یکی از نقاط قوت گروه تیار نیز حضور خزر چکاوک(آهنگساز، تنظیم کننده و نوازنده) در ترکیب این تیم حرفه ای است که توانسته با چیره دستی توانایی اش در امر خلاقیت هنری را به رخ بکشد.


گفتنی است گروه موسیقی تیار در اجرای کنسرت هفتم شهریور تنها نخواهد بود، چراکه از همراهی گروه حرکت بُرنان، به سرپرستی مهناز میرزایی بهره می برد. میرزایی که طراح حرکات گروه بُرنان نیز می باشد در تالار اندیشه حوزه هنری گروهش را رهبری خواهد کرد.
این برنامه که تحت عنوان “کنسرت مهربانو” به روی صحنه خواهد رفت، در روز پنجشنبه ۷شهریور، راس ساعت ۱۷و در محل تالار اندیشه حوزه هنری اجرا خواهد شد. البته پرواضح است که طبق روال پیشین، فقط زنان اجازه خرید بلیت این کنسرت را خواهند داشت.
لازم به ذکر است بانوان علاقه مند می توانند برای حضور در کنسرت گروه موسیقی تیار و گروه حرکت بُرنان، از طریق سایت ایران کنسرت اقدام به خرید بلیت نمایند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید