مدیر عامل خانه موسیقی عنوان کرد

وعده‌ای برای فارغ‌التحصیلان رشته موسیقی

0

موسیقی فارس– مدیر عامل خانه موسیقی از قول رییس سازمان برنامه و بودجه برای اختصاص عددی در بودجه برای فارغ‌التحصیلان رشته موسیقی خبر داد.

حمیدرضا نوربخش ، درباره حمایت خانه موسیقی به عنوان نهاد صنفی اهالی موسیقی از فارغ‌التحصیلان این رشته توضیح داد: سال گذشته در جشن سالانه خانه موسیقی که محمدباقر نوبخت ـ رییس سازمان برنامه و بودجه ـ حضور داشت، در این باره صحبتی مطرح کردم. بعد از آن آقای نوبخت جلسه‌ای گذاشت و معاونت فرهنگی سازمان برنامه و بودجه را موظف کرد که این کار انجام شود.

او اظهار کرد: ما در حال تلاش هستیم تا سازمان برنامه و بودجه عددی را برای اشتغال فارغ التحصیلان موسیقی در نظر بگیرد و آقای نوبخت نیز قول آن را داده است.

مدیر عامل خانه موسیقی با بیان اینکه ما نهاد صنفی هستیم، اظهار کرد: از نظر ساز و کار تشکیلاتی، نه امکانات مالی و نه امکانات اجرایی داریم. ما نهاد صنفی تخصصی هستیم که می‌توانیم حمایت‌های صنفی انجام دهیم. طبیعتا می‌توانیم حد فاصل دولت و حاکمیت با هنرمندان باشیم که این کار را می‌کنیم‌.

نوربخش با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های جدی ما، جوانان فارغ‌التحصیل موسیقی است، گفت: من در هر تریبونی و در هر سخنرانی حتی در جشن سالانه خانه موسیقی این مساله را مطرح کردم. با وزارت آموزش و پرورش صحبت کردم که فارغ التحصیلان موسیقی به عنوان معلم هنر در مدارس مَشغول کار و جذب آموزش و پرورش شوند.

او بیان کرد: حتی در کمسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین در دیدار با مسؤولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این مساله را مطرح کردم. این مسائل باید در ساز و کار دولت دیده شود.‌

مدیر عامل خانه موسیقی درباره کمک هزینه‌های تحصیلی به قشر دانشجو نیز اظهار کرد: ما امکاناتی نداریم و باید با سازمان برنامه و بودجه صحبت کنیم و ببینیم در این سازمان چنین امکانی وجود دارد با نه اما من تا به حال با چنین موضوعی مواجه نبودم.

نوربخش درباره حمایت خانه موسیقی از دانشجویان، گفت: خانه موسیقی در حیطه وظایفش حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد. فارغ‌التحصیلان موسیقی برای موضوعاتی مثل بیمه‌ و صنفی به شکل اتوماتیک عضو خانه موسیقی می‌شوند و ما در آیین‌نامه عضویت بخش خاصی برای فارغ‌التحصیلان داریم. امیدوارم بتوانیم برای اشتغال‌ آنها نیز کاری انجام دهیم.

به گزارش ایسنا، پیش از این میلاد دیلم صالحی – فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته اتنوموزیکولوژی از دانشگاه هنر تهران – درباره وضعیت دانشجویان این رشته بعد از تحصیل به ایسنا، گفت: به نظر می‌رسد برای خروجی فارغ التحصیلان رشته موسیقی هیچ فکری نشده است. تعداد سالن‌ دانشگاه‌ها در سطح کشور بیشتر شده است اما به این که نتیجه این ورودی‌ها باید به چه خروجی ختم شود، فکری نشده است. دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته موسیقی حتی برای گرفتن مجوز و بازگشایی آموزشگاه‌ها هیچ حقی ندارند و اگر هم بخواهیم از شرایط بیمه‌ای خانه موسیقی برخودار شویم هم باید هفت خان رستم را طی کنیم.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید