محمد سریر مطرح کرد:

محمد سریر: صدا و سیما باید شبکه ای را به پخش آثار موسیقی اختصاص دهد

0

رئیس شورای عالی خانه هنرمندان ایران و عضو هیئت مدیره خانه موسیقی اعتقاد دارد رسانه ملی می‌تواند در مدت زمان کوتاهی در حوزه موسیقی فرهنگ‌سازی کند.

 محمد سریر آهنگساز درباره وضعیت موسیقی در ایران به هنرآنلاین گفت: موسیقی در وضعیت نامتعادلی قرار دارد، اما هنرمندان و مسئولان به کمک هم می‌توانند این مشکلات را برطرف کنند. زمانی که هنرمندان یا مسئولین به‌تنهایی بخواهند مشکلات را برطرف کنند هیچ‌وقت به نتیجه درستی نمی‌رسند.

عضو هیئت مدیره خانه موسیقی ادامه داد: موسیقی باید هر روز پیشرفت کند، زیرا هنری است که باید به‌روز باشد. البته نباید هر موسیقی به گوش مخاطبان برسد. در نتیجه هنرمندان وظیفه سنگینی بر دوش دارند.

این آهنگساز افزود: رسانه ملی نقش بسیار مهمی دارد و می‌تواند در مدت زمان کوتاهی فرهنگ‌سازی کند. صداوسیما باید کانالی را به پخش آثار موسیقی اختصاص دهد تا جوانان بیشتر با این هنر آشنا شوند.

سریر تأکید کرد: جوانان باید با آثار گذشتگان آشنا شوند تا پی ببرند موسیقی ایرانی بسیار غنی و پربار است. بسیاری از جوانان با گذشته موسیقی آشنا نیستند و فکر می‌کنند موسیقی ایرانی موسیقی‌های رایج امروزی است.

رئیس شورای عالی خانه هنرمندان در پایان گفت: همه ما می‌دانیم که پیشکسوتان دلگیر هستند و باید کاری کنیم تا دوباره به عرصه موسیقی بازگردند، زیرا جامعه هنری به وجود آن‌ها نیاز دارد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید