بازخوانی یک پرونده؛

چه کسی تتلو را از زندان ترکیه آزاد کرد؟ + عکس و فیلم

0

موسیقی فارس_آیدا دهرونی نژاد: امیرحسین مقصودلو(معروف به تتلو)، خواننده پر حاشیه سال‌های اخیر موسیقی ایران، پس از این که توسط مقامات انتظامی ترکیه (پلیس مهاجرت) دستگیر شده بود، شب گذشته بالاخره پس از حدود یک هفته بازداشت از زندان آزاد شد.

گفته می شود تتلو که ویزای بریتانیا را گرفته بود قصد سفر به لندن را داشته تا مقدمات برگزاری یک کنسرت را فراهم آورد، اما در اداره مهاجرت ترکیه به دلایلی که در ساعات اولیه پس از دستگیری اش “تخلفات مهاجرتی” عنوان شد بازداشت شد. اما پس از مدتی پلیس ایران خبر از درخواست دولت جمهوری اسلامی ایران از اینترپل، جهت استرداد این خواننده پاپ به کشورمان را داد. پس از این اظهارات بود که گفته های مقامات ترک نیز با ضد و نقیض های فراوانی در رسانه های اجتماعی فارسی زبان دست به دست می شد تا این که بالاخره و پس از یک هفته بازداشت امیر تتلو در کمپ پناهندگان پندیک در کشور ترکیه، شب قبل وی از اتهامات وارده تبرئه گشت و از زندان آزاد شد.

اما مقصودلو بلافاصله پس از آزادی‌اش در حساب اینستاگرامی خود چند پست منتشر کرد که در مورد این مساله توضیحاتی گنگ و ناکافی را می دادند. در آخرین پستی که از تتلو منتشر شده است وی با حضور در یک کلیپ افرادی را معرفی می کند و از آن ها به دلیل حمایت و تلاش برای آزادی اش تشکر می کند. نخستین کسی که امیرحسین مقصودلو معرفی می نماید، آرمین هاشمی است. هاشمی مدیر و گرداننده کمپانی آونگ است که سابقه دوستی با امیر تتلو را دارد. در روزهایی که تتلو در بازداشت دولت ترکیه بود آرمین هاشمی با مصاحبه هایی که انجام داد به اطلاع رسانی در این رابطه کمک کرد و خبر از استخدام وکیلی ترکیه ای برای پیگیری روند قضایی پرونده مقصودلو داد. تتلو به عنوان تشکر از این وکیل ترکیه ای، اکانت اینستاگرامش را نیز در همین پست منشن کرده است. وی در ادامه از پلیس و مردم ترکیه نیز به دلیل آن چه “تحویل ندادنش به ایران” خوانده تشکر کرده و به هوادارانش نیز وعده ارائه توضیحات بیشتری پیرامون این قضیه، در کنسرت بعدی را داده است.

کلیپی که تتلو در این رابطه منتشر کرد را ببینید؛

تصویر این پست و کپشن آن را در ادامه می بینید؛

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید