کنسرت آنلاین «یانی» در منزل شخصی‌اش برگزار شد؛

یک جهان در اتاق نشیمن «یانی» آرام گرفت + فیلم

0

موسیقی فارس_سهنداینانلو: کنسرت آنلاین «یانیس کریسومالیس» (مشهور به یانی) به صورت زنده از فضای مجازی و در منزل شخصی این هنرمند سرشناس یونانی پخش شد.

در شرایطی که بسیاری از هنرمندان بزرگ جهان تلاش می‌کنند به انحاء مختلف ارتباط خود را مخاطبین خود حفظ کنند، «یانی» هم از این غافله عقب نماند و طبق وعده ای که داده بود دیشب برای حدود ده دقیقه و از اتاق نشیمن منزلش برای بینندگان و شنوندگان پیانو نواخت. این هنرمند سرشناس یونانی چند روز قبل وعده کرده بود تا در شامگاه سه‌شنبه ۱۴آوریل (۲۶فروردین) اجرای زنده ای داشته باشد و طبق قول و قراری که داشت راس ساعت معین در اینستاگرام، اجرای لایو خود را آغاز کرد. هرچند این اجرا بسیار کوتاه بود اما تصویری رویایی و حتی می‌توان گفت تاریخی را در برابر چشم جهانیان رقم زد. چرا که یکی از بزرگترین موزیسین های زنده جهان در اتاق نشیمن خانه‌اش نشسته و برای هزاران انسان درمانده و کلافه پیانو می‌نوازد و این در حالی است که بزرگترین سالن‌های کنسرت جهان که تنها با اشاره «یانی» پر می‌شد، سوت و کور و بدون هیچ تماشاگری مانده است.
«یانی» در ابتدای کار با این سخنان لایو خود را آغاز کرد:«بیایید وانمود کنیم که در اتاق نشیمن خانه شما هستیم و قرار است من برایتان پیانو بنوازم؛ برای همه شما در سراسر دنیا به صورت همزمان. به نظر جالب می‌آید مگر نه؟»
اما در حین این اجرای کوتاه ولی به یادماندنی، دوربین تحرک داشت و یانی هم گاه به گاه جملاتی در ارتباط با آرامش بخشی موسیقی به انسان می‌گفت. قطعه ای که وی برای این اجرا آماده کرده بود شروع و پایانی بسیار آرام داشت اما وقتی به نقطه اوج قطعه رسید آن حس گمشده شور زندگی در انسان را برمی‌انگیخت ولی یانی مجددا با یادآوری اوضاع این‌روزهای جهان و سرخوردگی‌های بشر امروز، با فرودی بسیار دلنشین مرهمی بر روح و روان مخاطبین خود نهاد که انگار؛ این نیز بگذرد!

در ادامه می‌توانید این اجرای دلنشین را تماشا کنید؛

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید