در تالار ایوان شمس پایتخت برگزار شد

یازدهمین سالگرد تاسیس کانون ادبی

0

موسیقی فارس-مجید پیرخوان: یازدهمین سالگرد تاسیس کانون ادبی زمستان در 13 دی ماه 1395 متفاوت تر و باشکوه تر از سالگردهای سابق این کانون ، در تالار ایوان شمس پایتخت برگزار شد. در این مراسم سجاد عزیزی (دبیر وموسس کانون ادبی زمستان) به عموان مجری بر روی صحنه ایوان شمس رفت. شاعران و ترانه سرایان و خوانندگان بسیاری از گوشه و کنار کشور حضور داشتند. کانون ادبی زمستان در سال 1384 با هدف کشف شاعران نخبه کار خود را آغاز کرد . در ادامه در سال 1387 قسمت ترانه را نیز به یکی از بخش های اصلی خود اضافه کرد. بخش موسیقی کانون نیز در سال 1389 به همت رضا تاجبخش راه اندازی شد. همانطور که بر روی کاتالوگ های تبلیغاتی به حضور بابک جهانبخش اشاره شده بود، همه حاضرین در سالن بی قرار اجرای این خواننده مطرح کشور بودند که با توجه به اعلام سجاد عزیزی مجری مراسم ، همگان باید تا پایان مراسم برای شنیدن صدای این خواننده محبوب صبر می کردند.

در این مراسم اهورا ایمان (شاعر و ترانه سرای نامی کشور) که با خوانندگانی نظیر حمیدرضا حامی ، رضا صادقی ، ناصر عبداللاهی ، محمد اصفهانی و احسان خواجه امیری همکاری کرده است ، یکی از ترانه های خود به نام باور نکن تنهاییت را (محمد اصفهانی) دکلمه کرد.

در ادامه مصطفی رحماندوست شاعر شعر نوستالژی صد دانه یاقوت ، به روی صحنه آمد و اشعار خود (که قالبا شعر کودک بودند) را دکلمه کرد که با تشویق تک ضرب حاضران در سالن جوی صمیمی و شاد را پدید آورد.

همچنین حاضرین با اعلام نام علیرضا آذر ترانه سرای شعر بی تو (که توسط امیر عظیمی خوانده شده است) ، به وجد آمدند و  شعر – بی تو با غم انگیز ترین حالت تهران چه کنم – توسط این ترانه سرا دکلمه شد که با تشویق شدید حاضرین در سالن همراه شد.این شاعر نیز از به پایان رسیدن جلسات شعرانه خود (در شنبه پیش رو ) به دلیل مشغله زیاد خبر داد.

حسین سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون نیز یکی از شعر های خود با نام – بیدار شو بابا وقت رفتن نیست – را دکلمه کرد.

طنز پردازانی از جمله همایون حسینیان ، مهدی استاد محمد و صابر قدیمی نیز حضور داشتند که با شعر های طنز خود حاضرین را  خنداندند . همچنین محمدرضا عیوضی و هومن موسوی کلیپ های موسیقی خود را به عنوان پیش کش تقدیم کانون ادبی زمستان کرده ، که در تالار ایوان شمس اکران شد.

کامران رسول زاده خواننده با استعداد کشور نیز با معرفی سجاد عزیزی به روی صحنه آمد و ترانه های زمستون زمستون و گریه بی تو را اجرا کرد. همچنین  وی که در کاور کردن آهنگ همین امشب (مراد کیکیلی خواننده ترک) تجربه داشته است ، اثر معروف و موفق هتل کالیفرنیا اثر گروه محبوب عقاب ها ( ایگلز) را نیز در این مراسم به صورت کاور شده اجرا کرد و می توان گفت که به هیچ وجه به مانند ورژن انگلیسی آن خوب نشده بود.

شروین شهبازی (نوازنده گیتار) ، نیما ناظری (نوازنده گیتار) و ماکان یعقوبی (نوازنده کاخون) اعضای گروه موسیقی وی را تشکیل می دادند.

همچنین در ادامه برنامه مصطفی جلالی پور (خواننده خوش صدا در سبک سنتی) شعر – سحرم دولت بیدار به بالین آمد – از حضرت حافظ را با نوازندگی زیبای پیانو ، توسط وحید مهراد خواند. همچنین وی شعری از معین کرمانشاهی با نام – بهار من گذشته شاید – را با صوتی دلنشین اجرا کرد که توسط حاضرین در سالن مورد تشویق قرار گرفت.

پرویز پورحسینی ، افشین یداللهی ، هومن موسوی ،رضا خان زاده (مدیراکسیر نوین) و امیر عباس گلاب از مهمانان مطرح سالن بودند.

در این برنامه شاعران و ترانه سرایان دیگری نیز شرکت کردند که می توان به :

گروس عبدالملکیان ، بهروز یاسمی ، علی جهانگیری ، غلامرضا طریقی ، عبدالجبار کاکاییان ، علیرضا بدیع ، محمد سعید میرزایی ، دکتر افشین یدالهی (ترانه سرای خون غزل با صدای سالار عقیلی) و ادریس بختیاری اشاره کرد.

در حاشیه این نشست از غزل تاجبخش و پرویز پورحسینی نیز تقدیر به عمل آمد.طرحی از چهره فروغ فرخزاد به خانم تاجبخش و طرحی از چهره استاد پورحسینی (در نمایش شش شخصیت در جستجوی نویسنده) بازیگر قدیمی تلویزیون به ایشان اهدا شد که هر دو این آثار را خانم الهام تاجداری طراحی کرده بودند.

همچنین کیکی به مناسبت سالگرد کانون ادبی زمستان با حضور پرویز پور حسینی،غزل تاجبخش،بابک جهانبخش،امیر عباس گلاب ،کامران رسول زاده و مصطفی رحماندوست بر روی صحنه بریده شد و به شیر خوارگاه آمنه  اهدا شد.

قبل از حضور بابک جهانبخش بر روی صحنه ، رضا تاجبخش (آهنگساز و خواننده)، اثری از دلشاد امامی به نام دل یار(با آهنگسازی انوشیروان روحانی) را اجرا کرد.

همچنین وی ترانه ای از مروارید بزرگی به نام این روزا (آبا هنگسازی مانی رهنما) را نیز خواند.

وی این دو ترانه را با تک نوازی دل نشین پیانو خود همراهی کرد.

به جرأت می توان گفت که یکی از اصلی ترین دلایل همهمه و جمعیت حاضر در سالن کسی نبود جز خواننده نامی و محبوب پاپ کشور بابک جهانبخش. اجراهای وی نیز در بخش پایانی مراسم به بهترین نحو و با بیشترین شوق و اشتیاق توسط بابک جهانبخش صورت پذیرفت.

این اجرا به عنوان هدیه ای از جانب مدیر موسسه اکسیر نوین آقای رضا خان زاده به مناسبت یازدهمین سالگرد کانون ادبی زمستان در نظر گرفته شده بود.

حضور بابک جهانبخش در این مراسم بسیار مورد توجه حاضران قرار گرفته بود ، به گونه ای که همگان تا پایان مراسم حتی با اشاره کردن به اسم وی او را به شدت مورد تشویق قرار می دادند.

ترانه های همین یک بار و برف ، اجرا و با تک نوازی فوق العاده پیانو توسط رضا تاجبخش عزیز همراهی شد.

هر دو ترانه با هم صدایی حضار سالن از ابتدا همراه شد و با انرژی فوق العاده بابک جهانبخش ، تالار ایوان شمس تا حد انفجار پیش رفت.

او اجرا در این سالن را متفاوت اعلام کرد و اشاره کرد که توقع نداشت ترانه برف ترانه ای برای تمام فصول باشد نه فقط فصل زمستان.

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید