آوای شهرام ناظری و دولتمند خالف برای عشق

0

موسیقی فارس_ در نوزدهمین سالگرد نامگذاری دوم اسفند ماه (۲۱ فوریه) به روز جهانی زبان مادری، کنسرت مشترکی با حضور استاد شهرام ناظری و استاد دولتمند خالف خواننده و موسیقیدان سرشناس تاجیک، به مناسبت این رویداد و آغاز به کار پروژه جهانی «زبان عشق» در شهر لندن برگزار می شود.

بنا به گزارش رسیده ، شهاب نیکمان در سمت مدیر عامل مانا و در نقش، طراح و مولف پروژه «زبان عشق» در توضیح جزئیات این برنامه گفت: پروژه پژوهشی «زبان عشق» با هدف معرفی جایگاه ارزشمند شعر و ادب فارسی در آگاهی‌سازی، بیان و انتقال مفاهیم بلند عشق، صلح و وفاق اجتماعی انجام گرفته است. این پروژه از دیدگاهی متفاوت و متکی بر کنوانسیون حفاظت از میراث فرهنگی ناملموس یونسکو (٢٠٠٣)، به معرفی ۳۰ تن از مشاهیر و مفاخر پارسی‌سرا در هزاره اول شعر پارسی از بایزید بسطامی تا بیدل دهلوی و در گستره جغرافیایی یازده کشور آسیایی از سوریه تا هند پرداخته و نقش برجسته آنها را در حفظ هویت فرهنگی پارسی زبانان نمایان می کند.

این دو هنرمند قرار است در تاریخ ۲۴ فوریه در سالن باربیکن شهر لندن به روی صحنه بروند و برای طرفداران خود اجرا داشته باشند همچنین افراد علاقمند به حضور در این کنسرت می توانند از طریق سایت barbican.org.uk اقدام به تهیه بلیت نمایند. لازم به ذکر است برگزاری این کنسرت به همت و تلاش موسسه فرهنگی هنری «مانا نقش» و همکاری دو موسسه فرهنگی و دو مرکز دانشگاهی خارجی می باشد

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید