زکریا یوسفی خبر داد:

گروه «اشتیاق»به فستیوال چین می رود

0

اجرای علیرضا قربانی در «شنژن»

موسیقی فارس-گروه موسیقی «اشتیاق» به خوانندگی علیرضا قربانی در فستیوال بین المللی «شنژن» کشور چین رپرتواری از آثار منتخب موسیقی ایرانی را برای مخاطبان اجرا کرد.

به گزارش موسیقی فارس، زکریا یوسفی نوازنده سازهای کوبه ای و یکی از اعضای گروه «اشتیاق» در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حضور این مجموعه در فستیوال بین المللی «شنژن» بیان کرد: طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفته بود گروه موسیقی «اشتیاق» چندی پیش به منظور شرکت در فستیوال «شنژن» به کشور چین سفر کرد. در این کنسرت که در یکی از سالن های معروف شهر «شنژن» برگزار شد گروه نوازندگان متشکل از سامان صمیمی، پویا سرایی، میلاد محمدی، بابک غسالی، آوا رستمیان، نازنین پورثانی و بنده قطعات منتخبی از آلبوم های «فروغ» و «سودایی» را به خوانندگی علیرضا قربانی اجرا کردیم.

وی ادامه داد: گروه ضمن اجرای قطعات یاد شده، تصانیف دیگری را نیز با صدای علیرضا قربانی اجرا کرد که خوشبختانه با توجه به حال و هوای برنامه و کیفیت اجرا، با استقبال خوبی از سوی مخاطبان ایرانی مقیم کشور چین و همچنین مخاطبان چینی مواجه شد. این در حالی است که برای خودمان هم جالب بود که تماشاگران چینی اینچنین از اجرای یک کنسرت موسیقی ایرانی استقبال کرده اند.

یوسفی گفت: یکی از بخش هایی که به شدت مورد توجه مخاطبان قرار گرفت مربوط به اجرای بداهه گروه بود که در برگیرنده یک تم خراسانی بود که ابتدا با نوازندگی سامان صمیمی آغاز شد و به تناسب وقتی که برای این قطعه در نظر گرفته شده بود با سازهای دیگر ادامه پیدا کرد، البته در حین اجرا نیز علیرضا قربانی قطعاتی را به صورت بداهه همراه با گروه خواند که خوشبختانه با استقبال بسیار خوب مخاطبان مواجه شد.

منبع: مهر

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید